Ավինյանի փաստաբանը միջնորդություն է ներկայացրել դատարանին՝ Դավիթ Սարգսյանի դրամական միջոցների նկատմամբ արգելանքը վերացնելու վերաբերյալ 05/16/2023   11:51  |  Քրեական խրոնիկոն
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի փաստաբանը՝ Հարություն Հարությունյանը տեղեկացնում է.
«Վստահորդիս՝ Տիգրան Ավինյանի հետ քննարկելով ստեղծված իրավիճակը՝ մեր հայցով լրագրող Դավիթ Սարգսյանի դեմ կիրառված հայցի ապահովման միջոցի մասով և ի արձագանք ս.թ. մայիսի 12-ի հայաստանյան լրագրողական կազմակերպությունների կողմից տարածված հայտարարության, ինչպես նաև ընդգծելու համար Տիգրան Ավինյանի դիրքորոշումը՝ որևէ լրատվամիջոցին սնանկացնելու կամ հատուկ որևէ ֆինանսական անհարմարություններ պատճառելու նպատակ չունենալու մասին, այսօր միջնորդություն եմ ներկայացրել դատարանին՝ լրագրող Դավիթ Սարգսյանի գույքի և դրամական միջոցների նկատմամբ կիրառված արգելանքը վերացնելու վերաբերյալ։
Միաժամանակ ցանկանում եմ ընդգծել, որ ցանկացած լրատվամիջոց և լրագրող, իր կարծիքն ու տեսակետը ունենալով, խոսքի ազատության իր իրավունքն իրացնելով հանդերձ, մասնագիտական աշխատանքում պետք է դրսևորի առավելագույն բծախնդրություն, քանի որ իր խոսքով և գրչով առաջին հերթին փորձում է ազդել հանրության վրա՝ ձևավորելով հանրային կարծիք, որտեղ ազնվությունը պետք է լինի առաջնային և չքննարկվող արժեք։
Ցավոք, պրակտիկան ցույց է տալիս, որ շատ հաճախ արտադատական կարգով հերքում պահանջելն անարդյունավետ է, իսկ զրպարտության դեմ պայքարում դատական պաշտպանության միջոցը՝ ամենաարդյունավետը»։
13:17 15/05/2023  |  ՔաղաքականԵրևանում օդի վատ որակի պատճառներից մեկը փոշին է, որ գալիս է շինարարությունից. Ավինյան
13:08 15/05/2023  |  ՔաղաքականԵս 12 վարչական շրջանների բյուջեն կարող է չհիշեմ, բայց դուք ձերը պետքա անգիր հիշեք. Ավինյանը՝ թաղապետերին
12:03 15/05/2023  |  ՔաղաքականԵթե չեն կարողանալու, թող հրաժարվեն պայմանագրերից. շաբաթով, ամսով էդ փոսը փորված ա ու ոչ մի բան տեղի չի ունենում. Ավինյանը հանձնարարական տվեց
11:43 13/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԿոնդի այսօրվա խնդիրներն ու լուծման ուղիները բնակիչների հետ տեղում քննարկել է Տիգրան Ավինյանը
11:22 13/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱվինյանի նպատակն է ճնշել լրատվամիջոցին․ մեդիա կազմակերպությունները պահանջում են հետ վերցնել հայցն՝ ընդդեմ «168 ժամ»-ի
23:39 11/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍ«Այս հետընթացը խիստ դատապարտելի է։ Սա ուղիղ միջամտություն է լրագրողի անկախությանը». Արսեն Բաբայան
21:42 11/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԶորակցությունս՝ անվանի լրագրողին, ամոթանքս՝ անվանի Ավինյանին․ Ռուբեն Մելիքյան
16:59 11/05/2023  |  ՄեկնաբանությունԱվինյանի իրական նպատակն ինձ զգալի նյութական վնաս պատճառելն է և այդպիսով՝ լռեցնելը. Դավիթ Սարգսյան
12:06 11/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԼրագրող Դավիթ Սարգսյանի աշխատավարձային հաշվեհամարի և անշարժ գույքի վրա կալանք է դրվել

Адвокат Авиняна обратился в суд с ходатайством о снятии ареста с счетов журналиста Давида Саркисяна 05/16/2023   13:10  |  Лента новостей
Адвокат вице-мэра Еревана Тиграна Авиняна подал в суд ходатайство о снятии ареста, наложенного на имущество и денежные средства журналиста Давида Саркисяна.Об этом сообщил сам адвокат вице-мэра  Арутюн Арутюнян.
Он отметил, что ходатайство было подано после обсуждения с его доверителем Тиграном Авиняном сложившейся ситуации по части примененной по их  иску в отношении журналиста Давида Саркисяна меры по обеспечению иска и в ответ на распространенное армянскими журналистскими организациями 12 мая с.г. заявление.
Как указал он, это сделано также для того, чтобы подчеркнуть позицию Т. Авиняна, заключающейся в отсутствии у него цели обанкротить какое-либо СМИ или причинить ему предумышленно какие-либо финансовые неудобства.
"В то же время хотел бы подчеркнуть, что любое СМИ и любой журналист, имея свое мнение и точку зрения, при реализации своего права на свободу слова в своей профессиональной деятельности должны проявлять максимальную щепетильность, поскольку своим словом и пером они, в первую очередь, пытаются воздействовать на общественность, формируя общественное мнение, где честность должна быть первостепенной и непререкаемой ценностью. К сожалению, практика показывает, что очень часто требовать опровержения во внесудебном порядке неэффективно, а в борьбе с клеветой наиболее эффективной является обращение в суд", - говорится в заявлении адвоката.