Բրյուսելից հետո Հայաստան-Ադրբեջան բանակցություններ կընթանան Մոսկվայում․ ՀՀ փոխարտգործնախարար 05/09/2023 12:09 | Քաղաքական
Բոլոր ջանքերը գործադրվել են, որ «խաղաղության պայմանագրի» ուղղությամբ առաջընթաց լինի, բայց մյուս կողմից էլ՝ ոչ մեկը հրաշք չէր ակնկալում․ բնական է, որ բոլոր հարցերը միանգամից չեն լուծվելու։ Այդ մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ՀՀ փոխարտգործնախարար Պարույր Հովհաննիսյանը։
ԱԳ նախարարի տեղակալը նաև նշեց, որ Բրյուսելից հետո ՀՀ և Ադրբեջանի ղեկավարները կհանդիպեն Մոսկվայում։
«Նեմեսիս» հուշարձանի հետ կապված Թուրքիայի հայտարարությանը Հովհաննիսյանը խուսափեց գնահատական տալ, ինչպես նաև չհստակեցրեց՝ ԱԳՆ-ն պաշտոնապես կարձագանքի հարևան երկրից հնչած սպառնալիքին, թե ոչ։

Лидеры Армении и Азербайджана после брюссельской встречи проведут переговоры в Москве – замглавы МИД 05/09/2023   12:33  |  Лента новостей
Все усилия для достижения прогресса относительно возможного «мирного договора»  между Арменией и Азербайджаном были приложены, но с другой стороны никто и не ждал чуда; естественно, все вопросы не удастся решить сразу. Об этом заявил заместитель министр иностранных дел Армении Паруйр Ованнисян в беседе с журналистами во вторник.
Замглавы МИД РА также отметил, что после переговоров в Брюсселе лидеры Армении и Азербайджана проведут встречу в Москве.
09:09 05/05/2023  |  Лента новостейПозиции Армении и Азербайджана по некоторым ключевым вопросам по-прежнему расходятся - МИД