Ասկերանի շրջանի Պատարա և Խանք համայնքների տարածքում ուժգին կարկուտ է տեղացել 05/01/2023   10:37  |  Արտակարգ պատահարներ
Մայիսի 1-ին Արցախի ԱԻ պետական ծառայության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնում Ասկերանի շրջանային բաժնից տեղեկություն է ստացվել, որ առավոտյան ժամը 08։35-ից սկսած` մոտ 10 րոպե տևողությամբ, կարկուտ է տեղացել Ասկերանի շրջանի Պատարա և Խանք համայնքների տարածքում։
Բնական աղետի պատճառած վնասների չափը ճշտվում է՝ հայտնում է Արցախի ԱԻՊ ծառայությունը։
20:32 30/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՌուսական խաղաղապահ զորախմբի ավտոշարասյունով Ստեփանակերտ է տեղափոխվել մարդասիրական բեռ
18:46 30/04/2023  |  Կյանքն՝ ԱրցախումՀին Շեն սնունդ ու դեղորայք չի մտել ավելի քան մեկ շաբաթ. Ադրբեջանի հանցավոր քայլերի հետևանքով Շուշիի շրջանի չորս գյուղ հումանիտար աղետի եզրին են
15:18 30/04/202332 տարի առաջ այս օրը Գետաշեն և Մարտունաշեն գյուղերի զանգվածային գնդակոծությամբ սկսվեց «Օղակ» գործողությունը
14:59 30/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ-ն պետք է հայտարարի, որ 120.000 ՀՀ անձնագիր ունեցող արցախցի շրջափակման մեջ է և պատրաստ է անմիջապես լիկվիդացնել միջանցքը փակած ադրբեջանական ուժերին՝ իրենց հսկիչ-անցագրային կետով հանդերձ․ քաղաքագետ

Мощный град обрушился на Мартакертский и Аскеранский районы Арцаха 05/01/2023 10:55 | Лента новостей
Град нанес крупный материальный ущерб жителям Мартакертского района. Об этом сообщили в ГСЧС МВД Арцаха.
"30 апреля, после полудня, примерно в 36 общинах Мартакертского района выпал град, который сопровождался сильными порывами ве", - говорится в сообщении.
По предварительным данным, град нанес ущерб бахчевым культурам и садам, повреждено 35 автомобилей, 9 теплиц, 5 солнечных водонагревателей, 26 крыш жилых домов, обрушилась стена 1 животноводческой фермы. Сообщается, селевым потоком в сторону ущелья унесло 9 телят.
Больше всего от разгула стихии пострадала община Члдран. Град, который шел около часа, сравнял с землей огороды, возделываемые сельчанами. В общинах проводят полную инвентаризацию суммы ущерба.
Крупный град выпал в Аскеранском районе Республики Арцах.
В ГСЧС Арцаха также сообщили, что 1 мая из Аскеранского районного отдела в центр управления в кризисных ситуациях Государственной службы ЧС Арцаха поступило сообщение о том, что с 08։35 около 10 минут шел град на территории общин Патара и Ханк Аскераснкого района.