«Իմ հույսը նաև երիտասարդ սերունդն է, որ հայրենասիրության կրակը միշտ վառ է պահելու». ՀՀ 3-րդ նախագահ Սերժ Սարգսյան 04/18/2023   16:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երեկ երեկոյան տեղի ունեցավ ՀՀ 3-րդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և ՀՀԿ Երիտասարդական կազմակերպության անդամների հերթական հանդիպումը։
ՀՀ 3-րդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն իր խոսքում ևս մեկ անգամ նշեց, որ մշտապես հաճույքով է հանդիպում երիտասարդների հետ։
Երիտասարդների հետ հարցուպատասխանի ընթացքում անդրադարձ եղավ երկրում ստեղծված տարբեր իրավիճակային հարցերի և հնարավոր ելքերի մասին։
Հանդիպման ավարտին մասնակիցները հնարավորություն ունեցան «Բանակցային առաջնագծում» գրքի իրենց օրինակները ստանալու նախագահի մակագրությամբ:
Հ.Գ. Գիտելիքներով զինված և կիրթ երիտասարդը մարդկային հզոր կապիտալ է, որը կարող է լինել ապագայի կերտողը, իսկ այսօր Հայաստանում և Արցախում ստեղծված իրավիճակը ճիշտ հասկանալու համար կարևոր է նաև ճիշտ պատկերացում կազմել Արցախյան հակամարտության կարգավորման գործընթացի մասին։
08:34 25/03/2023  |  ՄամուլՍերժ Սարգսյանն այսօր կլինի պանթեոնում․ «Հրապարակ»
21:45 24/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԳուցե Փաշինյանը ճիշտ է ասում, 5-րդ շարասյուն ենք ունեցել ու ինքն է գլխավորել այն. Սերժ Սարգսյանը հակադարձել է Փաշինյանին (տեսանյութ)
20:15 24/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանը մասնակցում է Սամվել Ֆարմանյանի գրքի շնորհանդեսին
20:18 23/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանի գործով կհարցաքննվեն ամբաստանյալները. Վկաների հարցաքննությունն ավարտվեց

Серж Саргсян: "Я связываю надежды также с молодым поколением, которое всегда будет поддерживать огонь патриотизма" 04/18/2023   16:46  |  Лента новостей
Вчера вечером состоялась очередная встреча третьего президента РА, председателя Республиканской партии Армении Сержа Саргсяна и членов Молодежной организации РПА.
Как сообщается на странице  организации в Facebook, в своем выступлении Серж Саргсян еще раз отметил, что всегда рад встречам с молодежью.
В ходе общения с молодежью обсуждались различные ситуационные проблемы, возникшие в стране, и возможные пути их разрешения.
Под занавес встречи участникам представилась возможность получить свои экземпляры книги "На передовой переговоров" с подписью президента.
"Вооруженный знаниями образованный молодой человек - мощный человеческий капитал, который может стать созидателем будущего. Чтобы правильно понять ситуацию, сложившуюся сегодня в Армении и Арцахе, также важно составить верное представление о процессе урегулирования Арцахского конфликта", - говорится в сообщении.