Տղամարդը նախկին սիրելիի ամուսնուն պայթեցրել է՝ հարսանեկան նվերում ռումբ դնելով 04/10/2023   17:15  |  Հետաքրքիր է իմանալ
Հնդկաստանի Մադհյա Պրադեշ նահանգում 32-ամյա Սարջու Մարքամը ռումբ է տեղադրել հարսանեկան նվերի մեջ և սպանել մրցակցին, ով ամուսնացել էր իր նախկին սիրելիի հետ: Այս մասին հայտնում է Hindustan Times-ը։
Տղամարդը հանդիպում էր 22-ամյա Լալիտա Մարվայի հետ, սակայն երբ տղան ամուսնության առաջարկ է արել աղջկան, մերժում է  ստացել։ Ավելի ուշ նա իմացել է, որ աղջիկն ամուսնանում է 22-ամյա Հեմինդրա Մերավիի հետ։
«Երբ աղջկա ընտանիքի անդամները պլանավորեցին հարսանիքը, Սարջուն հեռախոսով զանգահարել է նրա նշանածին և վիճաբանել նրա հետ: Դրանից հետո որոշել է սպանել նրան»,- ասում են ոստիկանությունից։
Սարջուն հարսին ու փեսային նվիրել է երաժշտական կենտրոն, որտեղ նախապես պայթուցիկ է թաքցրել։ Հարսանիքից մի քանի օր անց Լալիտան և Հեմինդրան հարազատների ներկայությամբ որոշել են հյուրերից ստացած նվերները բացել։ Երբ նրանք բացել են երաժշտական կենտրոնը, Հեմինդրան որոշել է փորձարկել այն: Սարքը միացնելուն պես այն պայթել է ու քանդել սենյակի պատերն ու առաստաղը։
Պայթյունի հետեւանքով Հեմինդրան ու նրա ավագ եղբայրը զոհվել են։ Եվս չորս հարազատներ, այդ թվում՝ մեկուկես տարեկան տղա, վիրավորվել են և հոսպիտալացվել։
13:35 22/12/2022  |  Արտակարգ պատահարներՈւսումնական հաստատություններում ռումբերի ահազանգեր են ստացվել. Իրավապահները փորձում են պարզել ահազանգողների ինքնությունը
13:02 22/12/2022  |  Արտակարգ պատահարներՔիչ առաջ ահազանգեր են ստացվել իրավապահ մարմիններում, որ մայրաքաղաքի թվով 10 ուսումնական հաստատություններում ռումբեր են տեղադրված
20:03 02/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Սպիտակ»-ի նստավայրում ռումբի ահազանգ չի ստացվել. ԱԻՆ
18:47 02/12/2022  |  Արտակարգ պատահարներԱհազանգ է ստացվել, որ Սպիտակի դատարանում ռումբ է տեղադրված․ պարեկները սահմանազատել են տարածքը
12:54 16/11/2022  |  Արտակարգ պատահարներԱրտակարգ իրավիճակ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում․ քննիչները տարհանվել են
20:11 30/08/2022  |  Արտակարգ պատահարներՌումբի ահազանգ՝ Տաշիր քաղաքում
10:28 19/08/2022  |  ՄամուլՌումբերի մասին կեղծ ահազանգերի հետևանքը. «Հրապարակ»
17:38 17/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊայթուցիկ սարքերի տեղադրման մասին ահազանգերի թիվն աճել է՝ 5-6 անգամ. ԱԻ փոխգնդապետ (տեսանյութ)
15:49 17/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Շիրակ» օդանավակայանում և Գյումրիի երկաթգծի կայարանում ռումբ չի հայտնաբերվել

32-летний мужчина убил жениха бывшей возлюбленной при помощи бомбы в свадебном подарке 04/10/2023   17:29  |  Из жизни
32-летний Сарджу Маркам из штата Мадхья-Прадеш, Индия, заложил бомбу в свадебный подарок и убил соперника, женившегося на его бывшей возлюбленной, пишет Lenta.ru со ссылкой на Hindustan Times.
Мужчина встречался с 22-летней Лалитой Марваи, однако получил отказ, когда сделал ей предложение руки и сердца. Позже он узнал, что девушка выходит замуж за 22-летнего Хеминдру Мерави. «Когда члены семьи девушки назначили свадьбу, Сарджу позвонил ее жениху по телефону и поссорился с ним. После этого он решил его убить», — говорят в полиции.
Сарджу подарил жениху и невесте музыкальный центр, в который заранее спрятал взрывчатку. Через несколько дней после свадьбы Лалита и Хеминдра в присутствии родственников решили открыть подарки от гостей. Когда они распаковали музыкальный центр, Хеминдра решил испробовать его. Как только он включил устройство, оно взорвалось и разрушило стены и потолок в комнате.
В результате взрыва Хеминдра и его старший брат погибли. Четверо других родственников, включая полуторогодовалого мальчика, получили травмы и были госпитализированы.
На следующий день полиция арестовала Сарджу. Он признался, что заложил взрывчатое вещество в подарок молодоженам. Мужчине были предъявлены обвинения в убийстве и покушении на убийство. Отмечается, что Сарджу изготовил взрывчатку самостоятельно.
10:42 12/07/2022  |  Из жизниПсихолог «рассекретил» способ построить здоровые и гармоничные отношения
17:12 01/07/2022  |  Из жизниБолее 70 лет вместе:100-летние супруги раскрыли секрет крепкого брака
16:20 23/02/2022  |  Из жизниЖительница Британии прожила 12 лет в разводе с мужем и не знала об этом
13:23 17/01/2022  |  Из жизниСупруги, прожившие вместе 81 год, поделились секретом крепких отношений