Արարատ Միրզոյանը կմեկնի Մոսկվա. Փաշինյան 03/14/2023   16:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
15:59 14/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԲրյուսելը ցույց տվեց, որ կան բանակցություններ, որոնք անգամ ավելացնում են էսկալացիայի վտանգը. Փաշինյան (տեսանյութ)
15:57 14/03/2023  |  ՔաղաքականԱռաջնագծում կան պրոբլեմներ, բայց այդ պրոբլեմները ֆինանսական չեն. Փաշինյան (տեսանյութ)
15:40 14/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԻհարկե կաշկանդված եմ. ԼՂ-ն երբեք Ադրբեջանի կազմում չի լինելու մասին հայտարարությունց Փաշինյանը խուսափեց (տեսանյութ)
15:40 14/03/2023  |  ՔաղաքականՆիկոլ Փաշինյանը խոսել է Արայիկ Հարությունյանի հետ ունեցած տարաձայնությունների մասին (տեսանյութ)
15:22 14/03/2023  |  ՔաղաքականԵթե անկեղծ ասենք, կարծես, Ադրբեջանը նույնպես բոլոր քայլերը ձեռնարկում է, որ տեսանելի դառնա ԼՂ-ում հումանիտար ճգնաժամը. Փաշինյան
15:11 14/03/2023  |  ՔաղաքականԲանակում գործել է «5-րդ շարասյունը». Փաշինյանը պատասխանել է Սերժ Սարգսյանին և ասել, թե ինչու պատերազմի ժամանակ ՍՈւ-30-երը չօգտագործվեցին
15:09 14/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀամարեք, որ Ադրբեջանին փոխանցված՝ «խաղաղության պայմանագրի» տարբերակի տակ կա իմ ստորագրությունը. Փաշինյան
14:58 14/03/2023  |  ՔաղաքականՉեմ ստորագրի ես տենց բան. կներեք, բայց մի բևեռում ձեզ համար եմ, մյուսում իմ ընտանիքի համար եմ. Փաշինյան
14:49 14/03/2023  |  ՔաղաքականԷն դեպքերից ա, որ ոնց որ ասում ա՝ «փոխանակ սելը ճռա, սելվորն ա ճռում». Փաշինյանը՝ հայ փախստականների վերադարձի մասին
14:31 14/03/2023  |  ՔաղաքականԸնդդիմադիրներն ինչ-որ «sms»-ներ էին հրապարակում՝ ասելով՝ ա՜յ, իշխանությունը մեր դեմ չգիտեմ՝ ինչ ծրագիր է օգտագործում. Փաշինյանը՝ գաղտնալսումների մասին

Премьер Армении высказался об отношениях с Россией и сообщил о скором визите Мирзояна в Москву 03/14/2023   16:48  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил о готовности армянской стороны к трехсторонней встрече министров иностранных дел Армении, России и Азербайджана.
"В ближайшее время планируется визит министра иностранных дел Армении в Москву, где они это обсудят",  - сказал Пашинян на пресс-конференции во вторник.
Пашинян отметил, что причина отмены ранее запланированной встречи министров была связана с острым кризисом: на тот момент было необходимо, чтобы Мирзоян находился в Ереване.
"Мы не отказались от встречи. Просто в той ситуации было необходимо, чтобы министр находился в Ереване - ни больше ни меньше. Но мы готовы и говорили о том, что встреча не была отменена", - заявил Пашинян.
Премьер Армении также отметил, что не видит кризиса в отношениях с Россией.
"Что касается отношений с Россией, я говорил, что наши отношения очень честные. Я не вижу кризиса в наших отношениях, потому что мы говорим, обсуждаем, фиксируем, что есть проблемы. Часть этих проблем объективна. Проблемы эти не субъективны для того, чтобы иметь кризисное влияние на отношения", - заявил он.
13:01 13/03/2023  |  Лента новостейПашинян завтра созовет пресс-конференцию
13:58 10/03/2023  |  Лента новостейКремль негативно относится к запрету на въезд в Армению отдельным медиаменеджерам и депутатам из России - Песков