Փաշինյանն արձագանքել է Արսեն Թորոսյանին. «գործ սարքել հնարավոր չէ, ով է հրահանգ տվողը» 03/14/2023   13:26  |  Քաղաքական
Ցավով եմ արձանագրում, որ 2019-ին մեր քաղաքական թիմի անդամ կար կալանավորված կոռուպցիոն մեղադրանքով։ Այս մասին այսօրվա ասուլիսում նշեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այսօր մեղադրյալի կարգավիճակ ունեն են իմ կողմից կամ իմ առաջարկությամբ նշանակված բարձրաստիճան պաշտոնյաներ։ Համակարգային կոռուպցիա Հայաստանում չկա, եթե լիներ, կնշանակեր, որ ես դրանից փայ ունեմ»,-ասաց Փաշինյանը ու ի պատասխան Արսեն Թորոսյանի հայտարարությունների՝ հավելեց. «Այսօր Հայաստանում որևե մեկի դեմ գործ սարքել հնարավոր չի»։
13:14 14/03/2023  |  ՔաղաքականՇատ անսպասելի բան է տեղի ունեցել ԼՂ-ում, երբ ռուս խաղաղապահ զորախմբի կենտրոնակայանի դիմաց ակցիա է եղել. Փաշինյան
13:10 14/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանն ու Ադրբեջանը Պրահայում պայմանավորվել են, որ ճանաչում են միմյանց տարածքային ամբողջականությունը.Փաշինյան (տեսանյութ)
12:53 14/03/2023  |  ՔաղաքականՄենք ՀԱՊԿ-ից դուրս չենք գալիս, ՀԱՊԿ-ն է մեզնից դուրս գալիս. մենք ՀԱՊԿ-ին դիմել էինք բոլոր հնարավոր հոդվածներով. Փաշինյան
12:44 14/03/2023  |  ՔաղաքականՄիջազգային հանրությունը պետք է արձանագրի, որ մեծ է նոր էսկալացիայի վտանգը. Փաշինյան

Сегодня в Армении невозможно фабриковать дела: Пашинян о недавних громких арестах 03/14/2023   15:22  |  Лента новостей
Премьер-министра Никола Пашиняна попросили прокомментировать арест вице-мэра Еревана и бывшего замминистра здравоохранения республики Геворка Симоняна.
Пашинян с сожалением заявил, что среди арестованных по обвинениям в коррупционных преступлениях  еще в 2019 году были члены его команды.
"Это очень печально. Сегодня в статусе обвиняемых находятся высокопоставленные чиновники, которых назначили по моему предложению или были назначены мною. Подтверждаю, что в Армении нет системной коррупции. Если бы она была, то этих разоблачений не было бы, потому что системная коррупция означала бы, что я имею долю", - заявил Пашинян в ответ на заявления экс-главы Минздрава РА Арсена Торосяна.