Մեքենան գլորվել է ձորակը. վիրավորների վիճակը կայուն ծանր է 03/13/2023   10:29  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Մարտի 12-ին, ժամը 23։48-ին Արագածոտնի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Աշտարակ-Սասունիկ ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ։
Փրկարար ծառայությունից հայտնում են, որ դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։
Պարզվել է, որ Աշտարակ-Շահումյան ավտոճանապարհի 9-րդ կմ-ին «Mercedes-Benz Vito» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ՝ Վ. Մ., ծնված 1991 թ․) դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և հայտնվել ձորակում։
Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ վարորդը և ուղևոր Ա. Զ.-ն (ծնված 1964 թ․) հոսպիտալացվել են «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ, որտեղ բժիշկները նրանց առողջական վիճակները գնահատել են կայուն ծանր։
Փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենան, փակել գազի բալոնի փականը և իրականացրել տարածքի հետախուզություն։
16:40 10/03/2023  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՎթարի հետևանքով հիվանդանոց տեղափոխված տղամարդը հայհոյել է, կռիվ արել ու հեռացել
16:01 10/03/2023  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՍյունիքում ավտոբուսի շուռ գալու հետևանքով 1 զոհ կա, 21 վիրավոր
15:34 10/03/2023  |  Քրեական խրոնիկոնԽոշոր ավտովթար Սյունիքի մարզում․ դպրոցականներին տեղափոխող ավտոբուսը մոտ 5 մետր բարձրությունից ընկել, գլխիվայր հայտնվել է գետում․ կան մեծ թվով վիրավորներ. shamshyan.com

Автомобиль скатился в овраг на трассе Аштарак-Шаумян в Армении, есть пострадавшие 03/13/2023   11:27  |  Чрезвычайное просшествие
Два человека пострадали в ДТП на одной из страсс в Армении. Об этом сообщает Спасательная служба МВД республики.
Сигнал об аварии на трассе Аштарак-Сасуник поступил в областной центр управления в кризисных ситуациях 12 марта в 23։48. На место выехал пожарно-спасательный расчет.
Выяснилось, что на трассе Аштарак-Шаумян автомобиль марки "Mercedes Benz Vito" (водитель В.М., 1991 гօда рождения) съехал с проезжей части дороги и скатился в овраг.
Водитель и пассажир А. З. (1964 года рождения) были госпитализированы в медцентр "Сурб Григор Лусаворич" еще до приезда спасателей. Врачи оценили их состояние как стабильно тяжелое.
12:51 03/03/2023  |  Чрезвычайное просшествиеОдин человек погиб в ДТП на трассе Цахкаовит-Спитак
13:15 03/01/2023  |  Чрезвычайное просшествиеДва человека пострадали в ДТП в Арагацотнской области Армении
11:52 28/12/2022  |  Чрезвычайное просшествиеКрупное ДТП произошло на трассе Аштарак-Апаран, есть пострадавший(ВИДЕО)