Սուրեն Պապիկյանը Միացյալ Էմիրություններում է. ծանոթացել է ռազմարդյունաբերության մի շարք նորագույն նմուշների 02/20/2023   14:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 20-ին մասնակցել է «ԱՅԴԵՔՍ ԵՎ ՆԱՎԴԵՔՍ 2023» ցուցահանդեսի բացման պաշտոնական արարողությանը, որից հետո մեկնարկել է պաշտպանության նախարարի շրջայցը ցուցահանդեսում ներկայացված ընկերությունների տաղավարներ: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին տեղեկացնում են Պաշտպանության նախարարության լրատվության բաժնից։
Սուրեն Պապիկյանը ծանոթացել է ռազմարդյունաբերության մի շարք նորագույն նմուշների, հանդիպումներ է ունեցել ռազմարդյունաբերական խոշոր ընկերությունների ղեկավարների հետ, քննարկել ռազմական համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Министр обороны Армении ознакомился на выставке в ОАЭ с целым рядом новейших образцов военной промышленности 02/20/2023   14:39  |  Лента новостей
Министр обороны РА Сурен Папикян в рамках рабочего визита в Объединенные Арабские Эмираты 20 февраля принял участие в официальной церемонии открытия выставки "IDEX AND NAVDEX 2023", после чего министр обороны посетил павильоны компаний, представленных на выставке. Об этом "ФактИнфо" стало известно из сообщения пресс-службы оборонного ведомства Армении.
Сурен Папикян ознакомился с целым рядом новейших образцов военной промышленности, провел встречи с руководителями крупных военно-промышленных компаний, обсудил ряд вопросов, касающихся военного сотрудничества.
В ходе визита министр Папикян посетил также армянский павильон.
13:40 10/02/2023  |  Лента новостейВардан Аветисян освобожден с поста советникаминистра обороны Армении
10:51 03/11/2022  |  Лента новостейНа участие в инициированных Минобороны Армении курсах по стрельбе поступило около 1500 заявок