Պիտի պայքարենք մինչև վերջ, Արցախը մերն է. Լիբանանում հայերը բողոքի ակցիա են իրականացնում (տեսանյութ) 01/25/2023   15:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Լիբանանահայությունը բողոքի ակցիա է անցկացնում՝ Բերձորի միջանցքի փակման շուրջ: Ակցիային մասնակցում են դպրոցահասակներ, հոգևոր դասի ներկայացուցիչներ, հասարակական-քաղաքական գործիչներ: Մասնակիցները վստահեցնում են՝ պատրաստ են և պայքարելու են այնքան ժամանակ, քանի դեռ Բաքվի բռնապետը շարունակում է շրջափակման մեջ պահել Արցախն ու արցախահայությանը:
14:16 25/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում անցել են հին ավանդական ջեռուցման համակարգին՝ փայտի վառարանաներին․ դրանք ռիսկային են, եթե չպահպանվեն անվտանգության կանոնները․ Արցախի ՆԳՆ
13:20 25/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՌուսաստանն ու Իրանը շատ անհանգստացած են Լեռնային Ղարաբաղում 2020 թվականի պատերազմի հետեւանքներով. Զատուլին
11:12 25/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԿարմիր Խաչի միջոցով Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել արդեն 48 բուժառու ․ Զառա Ամատունի
10:13 25/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանական հատուկ ծառայությունները Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներին տարհանելու վերաբերյալ կեղծ փաստաթղթեր են տարածում

В Ливане прошла акция в поддержку Арцаха 01/25/2023   15:30  |  Лента новостей
Армяне Ливана провели акцию в поддержу Арцаха, находящегося в блокаде уже 45 дней из-за блокирования Азербайджаном Бердзорского коридора.
В акции принимают участие школьники, представители духовенства, а также общественные и политические деятели.  Демонстранты призвали мировое сообщество остановить бакинского диктатора.
Демонстранты заверили, что готовы бороться до конца. "Арцах – наш!Арцах, мы с тобой!", - скандировали собравшиеся.
Подоробности - в видеоамтериале
10:22 25/01/2023  |  Лента новостейАзербайджанские спецслужбы распространяют фейковые документы об эвакуации жителей Степанакерта – СНБ Арцаха
18:15 24/01/2023  |  Лента новостейВ Арцахе заявили о невозможности доставки 100 тонн гуманитарного груза из-за блокирования Азербайджаном единственной дороги, соединяющей республику с Арменией