«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը հանդիպել է Սուրեն Պապիկյանին 01/24/2023   15:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը Ազգային Ժողովում հանդիպել է պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք Քաղաքացիական պայմանագիր խմբակցությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ Զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը, առկա մարտահրավերները և դրանց լուծման ուղիները:
Երկուստեք արձանագրվել է` միասնական ջանքերով շարունակելու կառավարության կողմից որդեգրված բարեփոխումների հետևողական իրագործումը:
10:44 24/01/2023  |  ՄամուլՔՊ մի թևն անհանգստացած է Պապիկյանի հրաժարականի պահանջից. «Ժողովուրդ»
14:24 23/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանն ընդունել է Տոյվո Կլաարին
12:40 23/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանը հրաժարվել է ներկայանալ ԱԺ
15:36 21/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանը՝ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ և բարձրաստիճան զինվորականների ուղեկցությամբ, այցելել է 2-րդ բանակային զորամիավորում
08:58 21/01/2023  |  ՄամուլՓաշինյանը, Պապիկյանին քավության նոխազ դարձնելով, կզոհաբերեր, եթե վտանգ չզգար ․«Հրապարակ»
13:39 10/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանն ընդունել է ԵՄ տեխնիկական գնահատման առաքելությանը՝ Մարչին Վիդրայի գլխավորությամբ

Представители правящей фракции встретились с министром обороны Армении в парламенте 01/24/2023   15:18  |  Лента новостей
Представители правящей фракции "Гражданский договор" сегодня провели встречу с министром обороны Суреном Папикяном в Национальном собрании. Об этом сообщили в ГД.
В ходе встречи обсуждался ход реформ в Вооруженных силах Армении, были рассмотрены текущие вызовы и проблемы и пути их решения.
Обоюдно было отмечено, что совместными усилиями необходимо продолжить последовательную реализацию реформ, начатых правительством.