Պեմզաշենի սահմռկեցուցիչ սպանությունների գործով մեղադրվող Վրույր Բարսեղյանը պատժից չի խուսափի. ճանաչվել է մեղսունակ 12/27/2022   09:54  |  Քրեական խրոնիկոն
Պեմզաշենի սահմռկեցուցիչ սպանությունների գործով շատերին հուզող հարցի վերաբերյալ, առ այն, որ մեղադրյալներից Վրույր Բարսեղյանը տառապում է հոգեկան առողջական խնդրով և կարող է ճանաչվել ԱՆՄԵՂՍՈՒՆԱԿ, ինչի արդյունքում կարող է խուսափել պատժից, նշեմ, որ ստացվել է Ամբուլատոր դատահոգեբուժական հանձնաժողովի փորձաքննության եզրակացությունը, որի համաձայն մեղադրյալ Վրույր Բարսեղյանը ճանաչվել է ՄԵՂՍՈՒՆԱԿ։ (անձը հիվանդ չէ և գիտակցել է կատարածը): Այս մասին հայտնել է տուժող կողմի ներկայացուցիչ Գարիկ Գալիկյանը:
Ավելին, ըստ փորձագետի եզրակացության Վրույր Բարսեղյանը իր ներկա հոգեկան վիճակով կարող է մասնակցել քննչական և դատաքննչական գործողություններին։
21:45 21/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊեմզաշենում սպանության գործով կալանավորված Վրույր Բարսեղյանն արդեն ենթարկվել է դատահոգեբուժական փորձաքննության. նրան արդեն վերադարձրել են ՔԿՀ
14:47 09/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊեմզաշենում դաժանաբար սպանված ընտանիքի հայրը փորձել է վրեժխնդիր լինել. կացնով կոտրել է Վրույր Բարսեղյանի տան դուռը
22:23 01/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱչքներս չորս արած հետևողական ենք լինելու, որտեղ նկատեցինք թերություն՝ բարձրաձայնելու ենք. Պեմզաշենում դաժանաբար սպանված ընտանիքի հոր ներկայացուցիչ
12:47 28/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊեմզաշենի դաժան սպանությունների մեջ մեղադրվող Վրույր Բարսեղյանի նկատմամբ նշանակվել է դատահոգեբուժական փորձաքննություն. Նա հոգեբուժական կենտրոն չի տեղափոխվել
11:36 21/11/2022  |  Արտակարգ պատահարներՊեմզաշենում կանայք ցանկացել են այրել 31-ամյա կնոջ և նրա երկու երեխայի առանձնակի դաժանությամբ սպանության մեջ մեղադրվող Վրույր Բարսեղյանի տունը

Обвиняемый по делу о шокирующем убийстве в селе Пемзашен признан вменяемым 12/27/2022   10:19  |  Криминальная хроника
Обвиняемый по делу о шокирующем убийстве женщиныи двух ее детей в селе Пемзашен Ширакской области Армении Вруйр Барсегян признан вменяемым. Об этом сообщил представитель потерпевшей стороны Гарик Галикян.
Он сообщил, что получено заключение амбулаторной комиссионной судебно-психиатрической экспертизы, согласно которому обвиняемый Вруйр Барсегян признан вменяемым.
Более того, согласно заключению эксперта, нынешнее психическое состояние Вруйра Барсегяна позволяет ему участвовать в следственных и судебно-следственных действиях.
13:27 28/11/2022  |  Криминальная хроникаОбвиняемому по делу о жестоком убийстве женщины и двух ее детей назначили психиатрическую экспертизу
11:52 21/11/2022  |  Чрезвычайное просшествиеВ Пемзашене пытались поджечь дом Вруйра Барсегяна, обвиняемого в чудовищном убийстве матери и ее двух детей
10:19 18/11/2022  |  Криминальная хроникаПолиция Армении сообщила новые подробности шокирующего убийства 31-летней женщины и двух ее детей в Пемзашене
13:39 15/11/2022  |  Криминальная хроникаСуд в Армении арестовал одного из задержанных по делу о чудовищном убийстве женщины и ее детей в Пемзашене
15:04 14/11/2022  |  Криминальная хроникаВ СК Армении подтвердили шокирующие подробности дела об убийстве женщины и двух ее детей в Пемзашене