Արցախն արդեն 264 ժամ է՝ շրջափակման մեջ է, բայց մեր ուժերով կհաղթահարենք դժվարությունները. ես դրանում վստահ եմ. Ռուբեն Վարդանյան 12/23/2022   11:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Իրավիճակը շատ բարդ է. Արցախն արդեն 264 ժամ է՝ շրջափակման մեջ է։ Իհարկե, ամեն մի ժամն ավելացնում էմարդկանց անհանգստությունը, և դա հասկանալի է։ Այդուհանդերձ, պետք է այնպես անենք, որ ամեն ինչ մտնի հունի մեջ։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում քիչ առաջ ասաց Արցախի պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը։
«Երկուշաբթի օրվանից արդեն հաճախակի ուղիղ եթեր չեմ մտնելու։ Օպերատիվ շտաբը կտեղեկացնի ամեն ինչ մասին, կտրամադրի հավաստի տեղեկություններ, իսկ ես ֆեյսբուքայան ուղիղ եթեր կմտնեմ, երբ կարևոր հայտարարություն լինի անելու»,-ասաց Վարդանյանը։
Արցախի պետնախարարը նաև շեշտեց, որ բոլորը պետք է սեփական հարցերը լուծելու փոխարեն՝ մտածեն ընդհանուր բարօրության մասին։
«Վստահ եմ, որ չնայած այս ամենին, հաղթահարելու ենք դժվարությունները, և դա ոչ թե նրա համար, որ ինչ-որ մեկն օգնելու է, այլ՝ որովհետև մենք ուժ ունենք ու կարող ենք օգտագործել այդ ուժը»,-նշեց Վարդանյանը։

"Ситуация сложная, но мы преодолеем трудности": Варданян рассказал о текущей обстановке в Арцахе 12/23/2022 12:04 | Лента новостей
Государственный министр Арцаха Рубен Варданян, комментируя текущую обстановку в республике, заявил, что ситуация очень сложная.
Он напомнил, народ Арцаха уже на протяжении 264 часов находится в блокаде, ситуация очень сложная, с каждым часом тревога людей нарастает.
Рубен Варданян сообщил о том, что с понедельника прекратит свои ежедневные прямые эфиры.
Варданян сообщил, что при Оперативном штабе создается информационный центр, который будет постоянно рассказывать о текущей обстановке.
"Я не буду часто выходить в прямые эфиры с понедельника, а только в случае возникновения необходимости в важном заявлении", - сказал Рубен Варданян.
Он сообщил, что власти Арцаха в условиях блокады со стороны Азербайджана делали и будут и дальше делать все возможное.
Госминистр Арцаха отметил, что все должны думать об общем благе, а не решать свои вопросы.
Варданян выразил уверенность, что Арцах преодолеет эти трудности.
"Несмотря на все это, я уверен, что мы преодолеем трудности не потому, что кто-то поможет, а потому, что у нас есть сила, и мы можем использовать эту силу", - сказал Варданян.