Մեր տեղեկություններով` ՌԴ-ն պատրաստվում է հասցեական հայտարարություն անել Լաչինի միջանցքի մասով.Ալեն Սիմոնյան (տեսանյութ) 12/14/2022   15:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մեր տեղեկություններով` ՌԴ-ն պատրաստվում է հասցեական հայտարարություն անել Լաչինի միջանցքի մասով: Ազգային ժողովում այս մասին հայտարարեց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը:
«Այս պահի դրությամբ ԱՄՆ-ն, Ֆրանսիան և Եվրամիությունն արդեն իսկ հասցեական հայտարարություն են արել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքը փակելու հետ կապված: Մեր ունեցած տեղեկություններով՝ նաև Ռուսաստանի Դաշնությունն է պատրաստվում նմանատիպ հայտարարություն անել, որին հայ ժողովուրդը իր դաշնակից երկրից վաղուց է սպասում: Հուսանք՝ այս անգամ մեր գործընկերները հուսախաբ չեն անի»,- ասաց Սիմոնյանը:
Նա նաև նշեց, որ Լաչինի միջանցքի դեպքերը փաստում են, որ խաղաղապահները Լաչինում պետք են, և նրանց մանդատի ժամկետը պետք է երկարաձգվի.
«Միգուցե, մենք պետք է դիտարկենք ոչ միայն ՌԴ խաղաղապահների, այլ նաև միջազգային այլ ֆորմատների միջոցով Արցախում հսկողություն իրականացնելը», - ասաց Սիմոնյանը։
21:56 13/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍա ոչ այլ ինչ է, քան արցախահայության բնաջնջման հերթական փորձ. Ալեն Սիմոնյան
09:19 13/12/2022  |  ՄամուլՈրքան է «նստել» բյուջեի վրա ԱԺ պաշտոնյաների Կատար գործուղումը ․ «Հրապարակ»
16:14 09/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻ տարբերություն նախկին ոչ հաճելի երևույթների, այսօր իշխանությունը, թարսի պես, օրինական ու ընտրված իշխանություն է.Ալեն Սիմոնյան
14:50 07/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեն Սիմոնյանը ճիշտ էր, Լավրովը ճիշտ չէր. Ալեն Սիմոնյան
14:29 07/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեն Սիմոնյանը չի բացառում` հնարավոր է՝ մինչև ամսվա վերջ կայանա Փաշինյան-Ալիև հանդիպումը
17:11 05/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱյսօր մեր առջև խնդիր է դրված պաշտպանել ԼՂ բնակչությանը. Ադրբեջանը սկսել է հայտարարել, որ ԼՂ խնդիրն այլևս գոյություն չունի, ինչպես նաեւ գոյություն չունի ԼՂ բնիկ հայ բնակչություն.Ալեն Սիմոնյան
15:52 05/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը երբեք չի խոսել ՀԱՊԿ-ից դուրս գալու մասին. Ալեն Սիմոնյան
11:18 03/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեն Սիմոնյանը և ԱԺ պատգամավորները Մոսկվայում կմասնակցեն ՀԱՊԿ ԽՎ նիստին
10:29 02/12/2022  |  ՄամուլԱլեն Սիմոնյանը պատվիրակությամբ կմեկնի Մոսկվա. «Հրապարակ»
15:25 01/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊատրաստ եմ աջակցելու Հայաստան-Կատար փոխշահավետ համագործակցության զարգացմանը. Ալեն Սիմոնյան

Спикер парламента Армении заявил о наличии у него информации о подготовке РФ заявления по ситуации в Лачинском коридоре 12/14/2022 16:18 | Лента новостей
Россия собирается сделать заявление по поводу ситуации в Лачинском коридоре. Об этом заявил на внеочередном заседании Национального Собрания РА спикер парламента Армении Ален Симонян, сославшись на имеющиеся у него сведения.
Симонян напомнил, что к этому моменту уже Госдеп США, МИД Франции и Евросоюз уже выступили с адресными заявлениями в связи с перекрытием Азербайджаном Лачинского коридора.
"По нашим сведениям, Россия также готовится сделать аналогичное подобное заявление, которое армянский народ от своего союзника ждет давно. Надеемся, на сей раз наши партнеры нас не разочаруют", - сказал Симонян.
Он отметил, что случай с Лачинским коридором свидетельствуют о том, что миротворцы нужны в Лачине и их мандат должен быть продлен.
"Возможно, мы должны рассматривать не только формат российских миротворцев, но и возможность осуществления в Арцахе контроля при помощи других международных форматов", - сказал Симонян.