Երեկ վիրավորում ստացած զինծառայողը վիրահատվել է. նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում.ՊՆ խոսնակ 11/11/2022   12:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երեկ վիրավորում ստացած զինծառայողը զինվորական հոսպիտալում վիրահատվել է: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին  ասաց ՀՀ ՊՆ խոսնակ Արամ Թորոսյանը.
«Վիրահատությունը բարեհաջող է անցել: Այս պահի դրությամբ զինծառայողի կյանքին վտանգ չի սպառնում, հոսպիտալի բուժանձնակազմի հսկողության տակ է»,-հավելեց նա:
Հիշեցնենք, որ երեկ թշնամու կրակոցից հայ զինվոր էր վիրավորվել: Վիրավոր զինծառայողի վիճակը գնահատվում էր ծայրահեղ ծանր:
17:36 24/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵրկու եղբայրներով զոհվել են թշնամու գնդակից՝ 26 տարվա տարբերությամբ. Դիրքապահներից ոչ ոք ողջ չի մնացել, բոլորն էլ զոհվել են հենց դիրքում
16:07 21/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԳոռացել է՝ թաքստոց, զինվորները մտել են, իսկ ինքը հետ է վազել, հրետանու ճոպանը քաշել ու մինչև կհասներ «բլինդաժ», ԱԹՍ-ը խփել է. զոհված սպայի ազգական

Раненного накануне военнослужащего прооперировали, его жизнь вне опасности – пресс-секретарь МО Армении 11/11/2022   12:36  |  Лента новостей
Армянского военнослужащего, раненного накануне от огня противника, прооперировали в военном госпитале. Об этом “ФактИнфо” сообщил пресс-секретарь министерства обороны Армении Арам Торосян.
“Операция прошла  успешно, угрозы для жизни нет. Он находится под присмотром медиков”, - добавил он.
Напомним, вчера военнослужащий  ВС Армении  был ранен в результате  вражеского выстрела. Состояние военнослужащего оценивалось как крайне тяжелое.