Հիստերիկայի մյուս մասի հետ կապված դատարանում բացատրությունը կտաք. Լևոն Քոչարյանը՝ Խաչատուր Սուքիասյանին 11/07/2022   16:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին՝ Լևոն Քոչարյանը, անդրադարձել է ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր-օլիգարխ Խաչատուր Սուքիասյանի հայտարարություններին։
«4 տարի և ավել շարունակ ինչ հարցեր ասես, որ չեն տալիս լրագրողները, որոշները բարոյականության չափն անցնելով (ի դեպ սրանց մասով ասում են ձեր հետ կապ ունեն): Պատկերացնո՞ւմ եք, եթե ինձ չկարողանայի տիրապետել ինչ տխուր պատկեր կստացվեր, օրինակ այնպես ինչպես ձեզ մոտ եղավ այսօր(ձեր դեպքում լրագրողն ի դեպ ոչ մի սահնան չի անցել):
Դե, իսկ հիստերիկայի մյուս մասի հետ կապված դատարանում բացատրությունը կտաք»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Լևոն Քոչարյանը՝ դիմելով Խաչատուր Սուքիասյանին։
Հիշեցնենք, որ դատախազությունը դատական կարգով պահանջում է Սուքիասյաններին «Սիլ պլազայի» սեփականության իրավունքից զրկել, կա նաև հարուցված քրեական գործ։ Սակայն երբ լրագրողը փորձեց իշխանական պատգամավորի դիրքորոշումը ճշտել՝ դատախազության ներկայացրած հայցադիմումի մասին՝ Սուքիասյանը թույլ չտվեց անգամ հարցն ավարտել, ճշտեց, թե որ լրատգամիջոցն է ներկայացնում ու գորգոռաց լրագրողի վրա.
«Դուք անհարմար չե՞ք զգում, ապօրինի գույքը Ռոբերտ Քոչարյանինն է։ Ձեր սեփականատերը՝ գող, ավազակ, կյանքում ոչ մի բան չի արել էս երկրի համար, ոչ մի բիզնես չի ունեցել, միլիարդավոր դոլարներ ունի։ Դուք իրավունք չունեք լրատվություն կոչվելու։ Գնացեք միլիարդները բերեք։ 400 -500 մարդ մնացել է առանց բնակարանի, Հյուսիսային պողոտան կառուցվել է։ Ինձ մյուս նախագահն է ասել»։
Ճշգրտող հարցին՝ արդյո՞ք Սերժ Սարգսյանի մասին է խոսքը, Սուքիասյանը պատասխանեց. «Այո, նա է ինձ ասել։ Ասել է՝ 320 բնակարան Ռոբերտ Քոչարյանից հետո մնացել է մեզ։ Մարդիկ մնացել են առանց բնակարան, ասում է՝ մենք ենք առել տվել»։
15:02 07/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԽաչատուր Սուքիասյանին նյարդայնացրեց ապօրինի գույք ձեռք բերելու մասին հարցը ու սկսեց բղավել լրագրողի վրա (տեսանյութ)
14:02 07/11/2022  |  ՄեկնաբանությունԱղմկում են այն բանի համար, որ կիսախարխուլ պատը դարձել է գեղեցիկ շենք, որն այսօր մայրաքաղաք Երևանի այցեքարտերից մեկն է. Խաչատուր Սուքիասյանի քարտուղար

Ответите в суде: сын Роберта Кочаряна отреагировал на заявления Хачатура Сукиасяна 11/07/2022   16:49  |  Лента новостей
Левон Кочарян, сын второго президента Армении Роберта Кочаряна, отреагировал на заявления депутата-олигарха от правящей фракции “Гражданский договор” Хачатура Сукиасяна.Хачатур Сукиасян вышел из себя после вопроса о незаконно нажитом имуществе(Видео)“Уже 4 года, а то и больше, какие только вопросы не задают журналисты, некоторые выходят за рамки морали(кстати, про них говорят, что они имеют к вам отношение). Представьте, если бы я не смог совладать с собой - какая это была бы печальная картина. Например, точно так же, как это сегодня произошло с вами(кстати, журналист в вашем случае не выходил за какие-либо рамки). Что касается другой части истерики, то вы дадите объяснения в суде”, - написал Левон Кочарян на своей странице в facebook.
Депутат парламента Армении от правящей фракции “Гражданский договор” Хачатур Сукиасян вышел из себя после вопроса о незаконно нажитом имуществе и стал кричать на журналиста.
Напомним, прокуратура в судебном порядке требует лишить Сукиасянов права собственности в отношении “Сил Плаза”, заведено также уголовное дело. Когда журналист попыталась уточнить позиция депутат от власти относительно иск прокуратуры, но Сукиасян прервал ее, поинтересовался, какое СМИ она представляет, и стал на нее кричать.