Պաշտպանական գերատեսչության շենք-շինությունների բարեկարգման համար կհատկացվի 20 մլրդ դրամ 11/03/2022   11:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ պետական բյուջեից պաշպանության նախարարությանը կտրամադրվի 20 մլրդ դրամ։  «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ որոշումն ընդունվել է կառավարության այսօրվա նիստում՝ առանց զեկուցման ու քննարկման։
Ինչպես նշված է հիմնավորման մեջ, գումարն ուղղվելու է Պաշտպանության նախարարության «ՀՀ պաշպանության ապահովում», «ՀՀ պաշտպանության նախարարության շենքային պայմանների բարելավում» և «Շենքերի և շինությունների շինարարություն» ծախսային ծրագրերի ֆինանսավորմանը: Ծրագրերի վերաբերյալ այլ մանրամասներ հիմնավորման մեջ ներկայացված չեն։
11:13 03/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ցավակցական ուղերձը Վահե Շահվերդյանի մահվան կապակցությամբ
11:01 03/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը վարում է կառավարության նիստը. ուղիղ
10:26 03/11/2022  |  ՄամուլԳերատեսչությունների ղեկավարները հարկ չեն համարում անձամբ գալ խորհրդարան. «Ժողովուրդ»
20:37 02/11/2022  |  ՔաղաքականՀայաստանը ոչինչ չշահեց Սոչիի հանդիպումից՝ բացի մեկ անձրևանոցի տակ գլխիկոր կանգնելուց.Գառնիկ Դավթյան
20:18 02/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄի՛ խաբիր ուսուցիչներին, մի՛ մանիպուլյացրու թեման, չի՛ կարելի․ Զաքարյանը՝ Փաշինյանին

Министерству обороны Армении будет предоставлено 20 млрд драмов на обустройство зданий и сооружений 11/03/2022 11:43 | Лента новостей
Министерству обороны из госбюджета РА будет предоставлено 20 млрд драмов. Как передает корреспондент "ФактИнфо", соответствующее решение было принято на сегодняшнем заседании кабмина без обсуждений.
Как указано в обосновании, деньги будут направлены на финансирование расходов на программы МО "Обеспечение обороны РА", "Улучшение жилищных условий МО РА" и "Строительство зданий и сооружений". . Другие подробности о программах в обосновании не представлены.