«Պատիվ ունեմ» և «Հայաստան» խմբակցությունները սկզբունքային հարցում որևէ տարաձայնություն չունեն.Իշխան Սաղաթելյան 10/31/2022   14:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ընդդիմադիր «Պատիվ ունեմ» և «Հայաստան» խմբակցությունները սկզբունքային հարցում որևէ տարաձայնություն չունեն: Մենք միասին ճանապարհ ենք անցել, հասկանում ենք, որ այս իրավիճակում համախմբված աշխատանքը շատ կարևոր է: Գուցե տակտիկական հարցերում լինեն այլ մոտեցումներ, բայց վստահ եղեք, որ խորքային տարաձայնություններ չկան: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը:
Ինչ վերաբերում է խորհրդարան չգնալուն՝ Սաղաթելյանն ասաց, որ ընդդիմության որոշումների մեջ ոչինչ չի փոխվել.
«Խորհրդարան գնալու ենք մեր օրակարգով՝ Հայաստանի և Արցախի անվտանգության օրակարգով»,-հավելեց նա:
Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարեց, որ ամեն ինչ անելու են, որ այսպես կոչված «խաղաղության պայմանագիրը» չստորագրվի, իսկ եթե հանկարծ ստորագրվի, դրանից հետո կա վավերացման գործընթաց՝ խորհրդարանում, ՍԴ-ում։
«Ես հստակ ասում եմ, որ Արցախի հարցով որևէ փաստաթուղթ, որը կսահմանափակի Արցախի ինքնորոշման իրավունքը, հակասահմանադրական է: Ոտնատակ անել Անկախության հռչակագիրը, դա թշնամու կողքն անցնել է: Եթե անհրաժեշտ լինի, երկրի սահմանադրական կարգը վերականգնելու խնդիր կա դրված: Այսինքն, եթե անհրաժեշտ լինի այդ օրակարգով գնալ խորհրդարան, մենք այդտեղ խնդիր չունենք, կարևորը նպատակն է, արդյունավետությունն է»,-հավելեց նա:
13:57 31/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍոչիում որևէ վերջնական փաստաթուղթ չի ստորագրվելու. Իշխան Սաղաթելյան (տեսանյութ)
13:42 31/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի ինքնիշխանության գլխավոր սպառնալիքն այսօր նստած է Կառավարության շենքում, քանի դեռ նա կա, Հայաստանի ինքնիշխանությունը և տարածքային ամբողջականությունը լրջորեն վտանգված են.Իշխան Սաղաթելյան
12:44 31/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԳնդակը Հայաստանի դաշտում է. նոյեմբերի 5-ին հրավիրում ենք հանրահավաք.Իշխան Սաղաթելյանը դիմեց Կաթողիկոսին, մտավորականներին, քաղաքական ուժերին
12:30 31/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱյն, ինչ երեկ տեղի ունեցավ Արցախում, պատմական իրադարձություն էր.Իշխան Սաղաթելյան
12:07 31/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխան Սաղաթելյանը ներկայացնում է «Դիմադրություն» շարժման առաջիկա անելիքները. ուղիղ

Депутат от блока "Армения" заявил об отсутствии разногласий с "Честь имею" в принципиальном вопросе 10/31/2022   14:55  |  Лента новостей
Оппозиционные фракции "Честь имею" и "Армения" не имеют никаких разногласий в принципиальном вопросе. Об этом заявил депутат парламента РА от блока «Армения», представитель АРФД Ишхан Сагателян на пресс-конференции в понедельник.
"Мы сообща прошли путь, понимаем, что консолидированная работа в сложившейся ситуации очень важна. Возможно, в тактических вопросах появятся иные подходы, но мы уверены, что глубоких разногласий нет", - сказал Сагателян.
Что касается бойкота заседаний парламента, то Сагателян заявил, что ничего не изменилось в решении оппозиции. "В парламент мы пойдет со своей собственной повесткой дня, касающейся безопасности Армении и Арцаха", - отметил он.
Сагателян заявил, что они сделают все, чтобы не допустить подписания так называемого "мирного договора". Если же он будет подписан, то после этого он должен пройти процесс ратификации в парламенте и КС, указал он.
"Я четко заявляю, что любой документ, который ограничит право Арцаха на самоопределение, является антиконституционным. Растоптать Декларацию о независимости равносильно переходу на сторону врага. При необходимости ставится задача восстановить конституционный порядок в стране. Иными словами, если понадобится вернуться в парламент с этой повесткой дня, то у нас тут нет проблемы, важна цель, эффективность", - добавил он.