Ադրբեջանական կողմը մեկ օրվա մեջ երկրորդ անգամ է տարածում ապատեղեկատվություն. ՀՀ ՊՆ-ի հայտարարությունը 10/10/2022   19:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունն օրվա ընթացքում արդեն երկրորդ ապատեղեկատվությունն է տարածում, այս անգամ էլ պնդելով, թե իբր հոկտեմբերի 10-ին ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիս-արևելյան և արևելյան հատվածներում տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ. հաղորդում է ՀՀ ՊՆ–ն։
Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է, էական միջադեպեր չեն արձանագրվել:
20:25 05/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԹշնամին ականանետերի և խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ կրակել է հայկական դիրքերի ուղղությամբ

Вторая ложь за сутки: Минобороны Армении опровергло очередную дезинформацию Баку 10/10/2022   19:57  |  Лента новостей
Министерство обороны Армении опровергло очередную ложь Азербайджана.
В ведомстве сообщили, что министерство обороны Азербайджана уже второй раз за сутки распространяет дезинформацию, на сей раз утверждая, что якобы 10 октября подразделения ВС Армении открыли огонь из стрелкового оружия по азербайджанским боевым позициям, расположенным на северо-восточном и восточном участках армяно-азербайджанской границы.
"Обстановка на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная, значительных инцидентов не зафиксировано", - говорится в сообщении оборонного ведомства РА.