ՊՆ-ն չի հերքում. կրակոցներ եղել են, բայց ոչ ինտենսիվ 10/07/2022   11:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանը չի հերքում, որ Ադրբեջանի կողմից կրակոցներ են արձակվել Կուտականի ուղղությամբ, սակայն նշում, որ դրանք ինտենսիվ չեն եղել։
«Այսօր ինտենսիվ փոխհրաձգություն հիշյալ ուղղությամբ չի արձանագրվել, զոհեր ու վիրավորներ չկան, այս պահի դրությամբ փոխհրաձգություն չկա»,- «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում նշեց Թորոսյանը։
Հիշեցնենք, որ ԱԺ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ Գեղարքունիքի սահմանապահ դարձած բնակավայրերից Կուտականի բնակիչները քիչ առաջ ահազանգեցին, որ թշնամին այսօր առավոտից՝ ժամը 9:00-ից մինչ այժմ որոշակի դադարներով, շարունակ հրաձգային զինատեսակներից կրակ է բացում տեղի հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Կրակոցների մասին լուրերը ԶԼՄ-ների հետ զրույցում հաստատել է նաև Կուտականի համայնքապետը։
11:21 07/10/2022  |  ՄեկնաբանությունԱյսօր առավոտից՝ ժամը 9:00-ից մինչ այժմ որոշակի դադարներով թշնամին կրակում է Կուտականի հայկական դիրքերի ուղղությամբ. Թովմասյան

В Минобороны Армении прокомментировали информацию о стрельбе в Гегаркунике 10/07/2022   11:44  |  Лента новостей
Пресс-секретарь министерства обороны Армении Арам Торосян не опроверг информацию об обстреле с азербайджанской стороны в направлении села Кутакан. При этом он отметил, что стрельба была не интенсивной.
"Интенсивных перестрелок на упомянутом направлении сегодня не фиксировалось. Погибших и раненых нет. На данный момент перестрелки нет", - сказал Торосян.
Напомним, ранее депутат со ссылкой на местных жителей села Кутакан Гегаркуникской области Армении.сообщила, что азербайджанские ВС с 09:00 с некоторыми перерывами ведут обстрел из стрелкового оружия по армянским позициям, размещенным близ деревни. Информацию о стрельбе  в беседе с журналистами подтвердил и глава села Кутакан.