Ֆրանսիայի Սենատը կառավարությանն առաջարկել է Արցախում ստեղծել հումանիտար գրասենյակ ու տեղակայել միջազգային ուժեր 10/10/2022   17:11  |  Միջազգային լրահոս
Ֆրանսիայի Սենատը կոչ է անում երկրի կառավարությանը քննարկել Արցախում մարդասիրական գրասենյակ ստեղծելու հարցը, Հայաստանին տրամադրել ամեն տեսակի օգնություններ, մասնավորապես՝ տարածքային ամբողջականության ապահովման նպատակով նրա պաշտպանունակության ամրապնդման հարցում։
Բանաձևի հեղինակները միջնորդում են Ֆրանսիայի կառավարությանը երաշխավորել հայ բնակչության և Հայաստանի անվտանգությունը՝ առաջարկելով այդ նպատակով միջազգային ուժեր տեղակայել։
Սենատորները հաստատում են Արցախի Հանրապետության ճանաչման անհրաժեշտությունը, որը կարող է օգտագործվել որպես տևական խաղաղություն հաստատելու բանակցային գործիք։
21:22 09/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ՏԻՄ ընտրությունների քվեարկության ավարտից հետո գրանցվել է ընտրողների 41.72% մասնակցություն
16:55 09/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԺամը 14:00-ի դրությամբ Արցախում ՏԻՄ արտահերթ ընտրություններին մասնակցել է ընտրողների 25,88 տոկոսը
21:46 08/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍտեփանակերտում քաղաքացիները փակել են նախագահական նստավայրի մուտքը
19:23 08/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍտեփանակերտում դիմավորել են բռնցքամարտի Եվրոպայի չեմպիոնին
17:25 08/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի մասին չխոսելու Հայաստանի քաղաքականությունը շատ վտանգավոր է և շատ անկանխատեսելի հետևանքներ կարող է ունենալ. Կարեն Միրզոյան
23:54 05/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼՂ-ում խաղաղապահների պատասխանատվության գոտում խախտումներ չեն արձանագրվել. ՌԴ ՊՆ
22:22 05/10/2022  |  ՀարցազրույցԱրցախի համար ընդունելի է ոչ թե «ԼՂ հայեր», այլ «Արցախի Հանրապետության քաղաքացիներ» եզրույթը. Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ

Сенат Франции предлагает правительству рассмотреть вопрос о создании в Арцахе гуманитарного офиса и размещении международных сил 10/10/2022   17:23  |  Лента новостей
Сенат Франции призывает правительство страны рассмотреть вопрос о создании в Арцахе гуманитарного офиса, оказании Армении всяческого содействия, в частности в вопросе усиления ее обороноспособности с целью обеспечения территориальной целостности.
Авторы резолюции ходатайствуют перед правительством Франции о гарантировании безопасности армянского населения и Армении, предлагая с этой целью разместить международные силы.
Сенаторы подтверждают необходимость признания Республики Арцах, что можно использовать в качестве инструмента переговоров для утверждения долгосрочного мира.
00:21 21/09/2019  |  Лента новостейГадрутский район Арцаха и департамент Изер Франции подписали Декларацию о дружбе
09:41 12/09/2019  |  Лента новостейБако Саакян назвал дальнейшее развитие взаимодействия с Францией одним из важных направлений внешней политики Арцаха
12:20 17/06/2019  |  Лента новостейМэр французского Арнувиля обжалует решение об отмене декларации о дружбе с арцахским городом Шехер