Խոշտանգումների և վատ վերաբերմունքի մասին մեզ պատմել են վերադարձած գերիներից գրեթե բոլորը. ՄԻՊ 10/07/2022   12:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Խոշտանգումների և վատ վերաբերմունքի մասին մեզ պատմել են վերադարձած գերիներից գրեթե բոլորը։ Այս մասին հրավիրված մամուլի ասուլիսին ասաց ՀՀ ՄԻՊ Քրիստինե Գրիգորյանը։
Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակիցները երեկ առանձին հանդիպումներ են ունեցել ՀՀ վերադարձած 16 գերիների հետ։
Քիստինե Գրիգորյանը հայտնեց նաև, որ անգամ ադրբեջանցի բժիշկների և բժշկական անձնակազմի կողմից են վատ վերաբերմունքի արժանացել հայ զինծառայողները։
ՄԻՊ-ի գնահատմամբ՝ հրապարակումներում պետք է զգույշ լինել, նկատի ունենալ, որ այնտեղ դեռևս գերության մեջ գտնվող զինծառայողներ ունենք։

Почти все вернувшиеся армянские пленные рассказывали о пытках и плохом обращении в Азербайджане - омбудсмен 10/07/2022   12:43  |  Лента новостей
Почти все возвращенные из Азербайджана на родину армянские пленные рассказывали о пытках и плохом обращении, сообщила омбудсмен Армении Кристине Григорян на пресс-конференции в пятницу.
Сотрудники аппарата омбудсмена вчера провели отдельные встречи с 16 пленными, вернувшимися в Армению. Кристине Григорян также сообщила, что армянские военнослужащие удостоились плохого обращения даже со стороны азербайджанских врачей и медицинского персонала.
12:33 07/10/2022  |  КомментарийИменно власти Азербайджана поощряют преступления против армян - Татоян