Այսօր առավոտից՝ ժամը 9:00-ից մինչ այժմ որոշակի դադարներով թշնամին կրակում է Կուտականի հայկական դիրքերի ուղղությամբ. Թովմասյան 10/07/2022   11:21  |  Մեկնաբանություն
Գեղարքունիքի սահմանապահ դարձած բնակավայրերից Կուտականի բնակիչները քիչ առաջ ահազանգեցին, որ թշնամին այսօր առավոտից՝ ժամը 9:00-ից մինչ այժմ որոշակի դադարներով, շարունակ հրաձգային զինատեսակներից կրակ է բացում տեղի հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, անկուսակցական Թագուհի Թովմասյանը.
«Փաստորեն որևէ հայտարարություն կամ հանդիպում Ադրբեջանի պլանները չեն փոխում. նրանք խաղաղության պատրաստ չեն:
Ուզում եմ հիշեցնել, որ Կուտականի բնակիչները գտնվում են ադրբեջանցիների տեսադաշտում։
Իսկ այս պահին ընթանացող փոխհրաձգության, զոհերի, վիրավորների մասին դեռ պաշտոնական տեղեկություն առկա չէ»։
17:52 29/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ-ում հավատարմագրված դիվանագետները Գեղարքունիքում են.ծանոթանում են ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքներին. Ուղիղ

Азербайджанские ВС с утра открыли огонь по армянским позициям близ села Кутакан в Гегаркунике 10/07/2022   11:33  |  Лента новостей
Азербайджанские ВС с 09:00 с некоторыми перерывами ведут обстрел из стрелкового оружия по армянским позициям, размещенным близ села Кутакан Гегаркуникской области Армении. Об этом сообщила депутат парламента РА от блока "Честь имею", глава постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Тагуи Товмасян со ссылкой на жителей жители села Кутакан.
"Фактически ни одно заявление, ни одна встреча не меняют планов Азербайджана. Они не готовы к миру», - написала депутат НС Армении.
Товмасян напомнила, что жителей Кутакана находятся в поле зрения азербайджанцев.
"Официальной информации о жертвах и пострадавших в результате идущей в эти минуты перестрелки пока нет", - написала она.