Արմեն Գրիգորյանը ԱՄՆ Պաշտպանության քարտուղարի փոխտեղակալին ներկայացրել է Ադրբեջանի ագրեսիան և դրա հետևանքները 09/29/2022   15:40  |  Մեկնաբանություն
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը ԱՄՆ Պաշտպանության դեպարտամենտում հանդիպել է Պաշտպանության քարտուղարի փոխտեղակալ Լաուրա Կուպերի հետ:
Հանդիպմանը Գրիգորյանը մանրամասն ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ձեռնարկած լայնածավալ ագրեսիան և դրա հետևանքները:
Կողմերը քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները: Մասնավորապես, երկուստեք կարևորել են ՀՀ Զինված ուժերի ժողովրդավարական կառավարման, թափանցիկության և հաշվետվողականության բարձրացմանն ուղղված աշխատանքները:
16:31 14/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԽ քարտուղարը Իգոր Խովաևին է ներկայացրել Ադրբեջանի սանձազերծած ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը
12:27 03/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանում հիստերիա է առաջացրել ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի այցը` Արցախ

Армен Григорян обсудил с представителем Пентагона перспективы развития двусторонних отношений 09/29/2022 16:20 | Лента новостей
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян в департаменте обороны США встретился с заместителем помощника секретаря по обороне Лаурой Купер.
На встрече Григорян подробно представил предпринятую 13 сентября широкомасштабную агрессию Азербайджана в отношении суверенной территории Армении и ее последствия.
Стороны обсудили перспективы развития двусторонних отношений. В частности, обоюдно была отмечена важность работ, направленных на повышение демократичности управления, прозрачности и подотчетности Вооруженных сил РА.