Այսօր՝ առավել, քան երբեք, պետք է լինենք միասնական, հայրենասեր, իմաստուն և հաստատակամ.Դավիթ Բաբայան 09/21/2022   14:30  |  Մեկնաբանություն
Արցախի ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանի շնորհավորական ուղերձը ՀՀ անկախության տոնի առթիվ:
«Թանկագի՛ն հայրենակիցներ, բարեկամներ, կուսակիցներ, Արցախի պահպանողական կուսակցության և անձամբ իմ անունից, ի սրտե շնորհավորում եմ ողջ հայությանը՝ Հայաստանի Հանրապետության Անկախության տոնի կապակցությամբ: Այսօր՝ առավել, քան երբեք, մեր ժողովրդի և պետության ճակատագիրը վտանգված է։
Այսօր՝ առավել, քան երբեք, պետք է լինենք միասնական, հայրենասեր, իմաստուն և հաստատակամ։ Համոզված եմ՝ հնարավոր է հաղթահարել բոլոր դժվարությունները և ապահովել արժանապատիվ և անվտանգ ապագա։ Կեցցե՛ Մայր Հայաստանը, Կեցցե Արցախը, Փա՛ռք մեր ժողովրդին»,-նշել է նա:

Глава МИД Арцаха: сегодня как никогда мы должны быть едины, патриотичны, мудры и тверды в своей воле 09/21/2022   14:50  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Республики Арцаха поздравил по случаю дня независимости Армении.
“ Дорогие соотечественники, друзья, однопартийцы!От имени Консервативной партии Арцаха и от себя лично сердечно поздравляю весь армянский народ с Днемнезависимости Республики Армения.Сегодня как никогда наш народ и государство сталкивается с серьезными вызовами и угрозами. Сегодня как никогда мы должны быть едины, патриотичны, мудры и тверды в своей воле”, - написал Бабаян на своей странице в Facebook.
Бабаян уверен, что все трудности можно преодолеть и обеспечить достойное и безопасное будущее.
«Да здравствует Мать Армения! Да здравствует Арцах!Слава нашему народу!ХРАНИ ГОСПОДЬ НАШУ РОДИНУ, НАРОД, ГОСУДАРСТВО И КОНСЕРВАТИВНУЮ ПАРТИЮ АРЦАХА!»- написал глава МИД Арцаха.
13:20 21/09/2022  |  Лента новостейРоссия всегда была и будет рядом с братской нам Арменией – посольство РФ