Դավիթ Բաբայանն այցելել է Վաշինգտոնում գտնվող հայկական եկեղեցիներ 09/19/2022   10:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 18-ին Արցախի Արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանն այցելել է Վաշինգտոնում գտնվող Սուրբ Մարիամ և Սուրբ Խաչ եկեղեցիներ, մասնակցել հոգևոր արարողություններին:
Արցախի ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ այնուհետև նախարար Բաբայանը հանդիպել է տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, զրուցել Արցախի ներկային ու ապագային, համահայկական միասնականությանը վերաբերող հարցերի շուրջ։
Դավիթ Բաբայանն ընդգծել է Հայ Առաքելական եկեղեցու կարևորագույն դերակատարությունը պետականաշինության, Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման և Սփյուռքում ազգային ինքնության պահպանման գործում։

Глава МИД Арцаха Давид Бабаян посетил армянские церкви в Вашингтоне 09/19/2022   10:47  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Давид Бабаян 18 сентября посетил церковь Пресвятой Богородицы и  Святого Креста в Вашингтоне и принял участие в  богослужениях. Об этом сообщает пресс-служба МИД Арцаха.
Затем министр Бабаян встретился с представителями местной армянской общины, обсудил вопросы, связанные с настоящим, будущим Арцаха и всеармянским единством.
Давид Бабаян подчеркнул важную роль Армянской Апостольской церкви в процессе государственного строительства, в укреплении связи Родина-Диаспора и  сохранении национальной идентичности в Диаспоре.