Փաշինյանը Բլինքենին մանրամասներ է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ 09/16/2022   10:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետը մանրամասներ է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ սանձազերծված ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ չնայած սահմանին հարաբերական հանգիստ է՝ իրավիճակը շարունակում է մնալ շատ լարված:
Էնթոնի Բլինքենն իր ցավակցություններն է փոխանցել ռազմական գործողությունների հետևանքով զոհերի կապակցությամբ և վերահաստատել Միացյալ Նահանգների պատրաստակամությունը՝ նպաստելու խաղաղությանն ու երկխոսությանը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդին ուղղված ՀՀ դիմումի շուրջ քննարկումներին: Վարչապետ Փաշինյանը ևս մեկ անգամ ընդգծել է տեղի ունեցողի վերաբերյալ միջազգային հանրության համարժեք արձագանքի կարևորությունը:
10:01 16/09/2022  |  ՄամուլՀանրահավաքի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը ստել է. մաս 92. «Ժողովուրդ»
20:41 15/09/2022  |  ՔաղաքականԵթե գիտեք, որ իմպիչմենտի հավանականությունը 0,01 տոկոս է, ինչու՞ եք այդպիսի օրակարգ ստեղծում․ ու՞մ է պետք, որ Փաշինյանը եւս 6 ամիս անձեռնմխելի լինի
15:26 15/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի մասնակցությամբ ԱԽ նիստ է տեղի ունեցել.քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից ՀՀ սուվերեն տարածքի նկատմամբ ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը
14:08 15/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎախկոտի հետ ով է խաղաղության պայմանագիր կապում, միայն գլխին տալիս են ու ասում այս տուր, այն տուր. Նիկոլն իր գլուխը պահելու համար սաղ ազգին կկոտորի. քաղաքացի (տեսանյութ)

Пашинян подробно представил ситуацию из-за агрессии Азербайджана против суверенной территории Армении 09/16/2022 10:57 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел телефонный разговор с госсекретарем США Энтони Блинкеном. Об этом сообщает пресс-служба глава правительства РА.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян подробно представил ситуацию, сложившуюся в результате развязанной Азербайджаном агрессии против суверенной территории Армении, и отметил, что, несмотря на относительное затишье на границе, ситуация остается очень напряженной.
Энтони Блинкен выразил соболезнования в связи с гибелью людей в результате боевых действий и подтвердил готовность США содействовать миру и диалогу. Собеседники коснулись также обсуждения обращения Армении в Совет Безопасности ООН. Премьер-министр Пашинян еще раз подчеркнул важность адекватной реакции международного сообщества на происходящее.