Ստեփանակերտ-Երևան միջպետական ճանապարհից օգտվել խիստ անհրաժեշտության պարագայում 09/13/2022   09:30
Արցախի տեղեկատվական  շտաբից տեղեկացնում են, որ սեպտեմբերի 13-ի ժամը 09:00-ի դրությամբ՝ արցախա-ադրբեջանական շփման գծի ողջ երկայնքով իրավիճակը շարունակում է հարաբերականորեն կայուն մնալ և էական միջադեպեր չեն արձանագրվել նախորդ օրվա համեմատ:
«Քանի որ Ստեփանակերտ-Երևան միջպետական ճանապարհի տարբեր հատվածներ մոտիկ են ռազմական գործողությունների վայրերին, այն երթևեկության համար կարող է վտանգավոր լինել: Հաշվի առնելով իրավիճակի ողջ լրջությունը՝ հորդորում ենք քաղաքացիներին այս ընթացքում երթևեկել միայն խիստ անհրաժեշտության պարագայում:
Իրավիճակի հնարավոր փոփոխության դեպքում կտրվի անհրաժեշտ տեղեկատվություն: Բնակչությանը հորդորում ենք պահպանել հանգստություն և զգոնություն, հետևել միայն պաշտոնական տեղեկատվությանը», - նշված է հաղորդագրությունում:
10:53 08/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի ԶՈՒ-երը կրակ են բացել Հայաստանի մարտական դիրքերի ուղղությամբ
15:33 28/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի ԶՈՒ-ն կրակ է բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածի հայկական դիրքերի ուղղությամբ. տուժածներ չկան

В Арцахе призвали совершать поездки по межгосударственной дороге Степанакерт-Ереван в случае крайней необходимости 09/13/2022   10:00  |  Лента новостей
По состоянию на 09:00 часов утра 13 сентября ситуация на всей линии соприкосновения Арцаха и Азербайджана продолжает оставаться относительно стабильной. Об этом сообщает Главное информационное управление Аппарата Президента Республики Арцах
Отмечается, что значительных инцидентов по сравнению с предыдущим днем не зафиксировано.
“Поскольку отдельные участки межгосударственной дороги между Степанакертом и Ереваном находятся вблизи мест боевых действий, она может быть опасной для передвижения. Принимая во внимание серьезность ситуации, призываем граждан в этот период совершать поездки только в случае крайней необходимости. В случае возможного изменения ситуации будет предоставлена дополнительная информация. Призываем население сохранять спокойствие и бдительность, следовать только официальной информации”, - говорится в сообщении.