Երեկ հակառակորդը մոտ 10 րոպե ինտենսիվությամբ կրակ է բացել Խաչիկ վարչական շրջանի ուղղությամբ, ինչի արդյունքում վնասվել է վարչական շրջանի ղեկավարի նիվա մակնիշի մեքենան.Թագուհի Թովմասյան 07/05/2022   11:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երեկ ժամը 8:30-ի սահմաններում հակառակորդը մոտ 10 րոպե ինտենսիվությամբ կրակ է բացել Խաչիկ վարչական շրջանի ուղղությամբ, ինչի արդյունքում վնասվել է վարչական շրջանի ղեկավարի նիվա մակնիշի մեքենան։ Այս մասին հայտնում է ԱԺ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը.
«Իմ հանձնարարությամբ հանձնաժողովի փորձագետը կապ է հաստատել վ/շ ղեկավարի հետ, ով հաստատել է տեղեկությունը եւ նշել, որ բնակիչներն արդեն սովոր են, եւ կրակոցներ պարբերաբար են լինում, ուստի համայնքում խուճապ չկա:
Իսկ ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունը, ինչպես եւ սպասելի էր, լուռ է, ադրբեջանական քարոզչամեքենան՝ ակտիվ:
Սա ՀՀ բնակիչների կյանքի եւ խաղաղ ապրելու իրավունքի կոպիտ ոտնահարում է, որի նախադեպերը տեսնում ենք գրեթե ամեն օր: Վաղը եւեթ գրություններ եմ ուղարկելու միջազգային գործընկերներիս՝ ակնկալելով համապատասխան արձագանք ադրբեջանական հանցավոր գործողությունների վերաբերյալ:

Азербайджанские ВС открыли огонь по селу Хачик в Армении, поврежден автомобиль главы администрации - депутат 07/05/2022 11:35 | Лента новостей
Азербайджанские ВС накануне открыли огонь по селу Хачик Вайоцдзорской области Армении, сообщила депутат парламента РА Тагуи Товмасян.
“Вчера около 8:30 противник примерно в течение 10 минут вел обстрел в направлении Хачика, в результате чего был поврежден автомобиль “Нива” главы административного района”, - написала депутат.
Она сообщила, что по ее поручению эксперт комиссии связался с главой административного района, который подтвердил информацию и отметил, что жители уже привыкли к стрельбе, которая периодически случается, поэтому паники в общине нет.
"А Министерство обороны РА, как и ожидалось, молчит, тогда как азербайджанская пропаганда активна. Это грубейшее попрание прав жителей РА на жизнь и мирное проживание, прецеденты которого мы видим почти каждый день”, - написала Товмасян.
Она сообщила, что завтра отправит международным партнерам письма и рассчитывает на соответствующую реакцию на преступные действия Азербайджана. “Эпоха мира…”, - резюмировала свою запись депутат.