Հայ-վրացական սահմանին տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի և Իրակլի Ղարիբաշվիլիի առանձնազրույցը 08/19/2022   16:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայ-վրացական սահմանին` Բագրատաշենի հատվածում, տեղի է ունեցել Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի և Իրակլի Ղարիբաշվիլիի առանձնազրույցը:
Հանդիպումը կայացել է Հայ-վրացական բարեկամության կամրջի գործարկման արարողության շրջանակում:
Նիկոլ Փաշինյանը և Իրակլի Ղարիբաշվիլին կարևորել են կամուրջի գործարկումը և ընդգծել դրա դերը երկկողմ տրանսպորտային հոսքերն առավել դյուրին դարձնելու գործում:
Հայաստանի և Վրաստանի կառավարությունների ղեկավարները նշել են, որ բարձրաստիճան ինտենսիվ շփումները վկայում են հայ-վրացական հարաբերությունների դինամիկ զարգացման և քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակի մասին:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Վրաստան համագործակցության օրակարգային հարցեր, մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ: Երկուստեք վերահաստատվել է բարեկամական կապերը հետևողականորեն խորացնելու և ակտիվ երկխոսությունը շարունակելու պատրաստակամությունը:

Пашинян и Гарибашвили обсудили региональные развития 08/19/2022   16:24  |  Лента новостей
На армяно-грузинской границе, в районе Баграташена, состоялась беседа премьер-министров Армении и Грузии Никола Пашиняна и Ираклия Гарибашвили. Об этом сообщила пресс-слижба главы правительства Армении.
Встреча состоялась в рамках церемонии открытия армяно-грузинского Моста дружбы.
Никол Пашинян и Ираклий Гарибашвили отметили важность введения моста в эксплуатацию и подчеркнули его роль в облегчении двусторонних транспортных потоков.
Главы правительств Армении и Грузии отметили, что интенсивные контакты на высоком уровне свидетельствуют о динамичном развитии армяно-грузинских отношений и высоком уровне политического диалога.
Собеседники обсудили вопросы повестки армяно-грузинского сотрудничества, обменялись мнениями относительно региональных развитий. Двусторонне была подтверждена готовность к последовательному углублению дружественных связей и продолжению активного диалога.