ՆԱՏՕ-ն կոչ է անում անհապաղ դադարեցնել ռազմական գործողությունները ադրբեջանական և հայկական ուժերի միջև 08/04/2022   15:13  |  Միջազգային լրահոս
ՆԱՏՕ-ն կոչ է անում անհապաղ դադարեցնել ռազմական գործողությունները ադրբեջանական և հայկական ուժերի միջև:
Թվիթերում գրել է Հարավային Կովկասի և Կենտրոնական Ասիայի հարցերով ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի օգնական Խավիեր Կոլոմինան.
«Մենք խորապես ցավում ենք մարդկային կորուստների համար: Կողմերին կոչ ենք անում թուլացնել առկա լարվածությունն ու բանակցությունների սեղանի շուրջ վերադառնալ։ ՆԱՏՕ-ն աջակցում է Հայաստանի և Ադրբեջանի հարաբերությունների կարգավորմանը»,-ասվում է գրառման մեջ;
19:08 03/08/2022  |  Միջազգային լրահոսԻտալիայի խորհրդարանը քվեարկել է ՆԱՏՕ-ին Ֆինլանդիայի եւ Շվեդիայի անդամակցության օգտին
21:12 14/07/2022  |  Միջազգային լրահոսԷրդողանը կարող է չկանգի ՆԱՏՕ-ի կողքին՝ Ռուսաստանի դեմ վերջինիս պատերազմի դեպքում
10:50 03/07/2022  |  Միջազգային լրահոսՖինները ցանկացել են ՆԱՏՕ-ի բազան տեղակայել Հարավային Կարելիայում
08:50 30/06/2022  |  ՄամուլՆԱՏՕ-ի անպատկերացնելի ընդլայնումը՝ Ռուսաստանի սահմանին ․ «Հրապարակ»
22:59 29/06/2022  |  Միջազգային լրահոսՆԱՏՕ-ն Ռուսաստանի հետ դիմակայությանը պատրաստվել է 2014 թվականից ի վեր. Սթոլթենբերգ
20:10 29/06/2022  |  Միջազգային լրահոսՆԱՏՕ-ն պաշտոնապես Ռուսաստանին անվանել է իր անվտանգության գլխավոր սպառնալիք
23:07 27/06/2022  |  Միջազգային լրահոսՇվեդիան, Ֆինլանդիան եւ Թուրքիան աշխատում են անվտանգության համաձայնագրի շուրջ
21:21 27/06/2022  |  Միջազգային լրահոսՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովի դեմ բողոքի ակցիա է տեղի ունեցել Մադրիդի թանգարանում
17:33 26/06/2022  |  Միջազգային լրահոսՈւկրաինան քայլեր չի ձեռնարկի ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու համար. Զելենսկու գրասենյակի արձագանքը

НАТО призывает к немедленному прекращению боевых действий между азербайджанскими и армянскими силами 08/04/2022   15:45  |  Лента новостей
НАТО призывает к немедленному прекращению боевых действий между азербайджанскими и армянскими силами, написал специальный представитель генсека НАТО по Южному Кавказу и Центральной Азии Хавьер Коломина в своем микроблоге в Twitter.
"Мы глубоко сожалеем о гибели людей и призываем обе стороны к ослаблению текущей напряженности и возвращению за стол переговоров. НАТО поддерживает нормализацию отношений между Арменией и Азербайджаном", - написал он.
14:59 04/08/2022  |  Лента новостейВ Кремле обеспокоены обострением ситуации в Нагорном Карабахе
14:50 04/08/2022Спецслужбы Азербайджана отправляют фейковые сообщения с угрозами в мессенджеры граждан Арцаха
14:34 04/08/2022  |  Лента новостейГлава МИД Армении представил главам дипмиссий ситуацию, сложившуюся в результате агрессии Баку
14:02 04/08/2022  |  Лента новостейАзербайджанская сторона официально и открыто взяла на себя ответственность за агрессию в Арцахе - Мирзоян