Արարատ Միրզոյանը Անջեյ Կասպրչիկի հետ հանդիպմանը դատապարտել է եռակողմ հայտարարությունների կամայական մեկնաբանության և իրավիճակի ապակայունացման ադրբեջանական փորձերը 08/03/2022   15:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Օգոսոսի 3-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին:
Արարատ Միրզոյանն Անջեյ Կասպրչիկին է ներկայացրել վերջին օրերի ընթացքում տարածաշրջանում ստեղծված անվտանգային իրավիճակը։
Նախարար Միրզոյանը դատապարտել է եռակողմ հայտարարությունների կամայական մեկնաբանության և իրավիճակի ապակայունացման ադրբեջանական փորձերը՝ ընդգծելով միջազգային հանրության՝ մասնավորապես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ պետությունների կողմից իրավիճակի հասցեական գնահատականների կարևորությունը։ Վերահաստատվել է հայկական կողմի կառուցողական դիրքորոշումն՝ ուղղված Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ հանգուցալուծմանը։

Мирзоян на встрече с Каспршиком осудил азербайджанские попытки произвольного толкования трехсторонних заявлений и дестабилизации ситуации 08/03/2022   16:05  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 3 августа принял личного представителя действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспршика. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
Арарат Мирзоян представил Анджею Каспршику сложившуюся за последние дни ситуацию с безопасностью в регионе.
Министр Мирзоян осудил азербайджанские попытки произвольного толкования трехсторонних заявлений и дестабилизации ситуации, подчеркнув важность адресных оценок ситуации со стороны международного сообщества, в частности, государств-сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
“Была подтверждена конструктивная позиция армянской стороны, направленная на урегулирование отношений между Арменией и Азербайджаном, а также мирное урегулирование нагорно-карабахского конфликта”, - говорится в сообщении.