ՊԲ-ն հաստատում է.մի շարք հատվածներում ադրբեջանական ստորաբաժանումները փորձել են հատել շփման գիծը. հայկական կողմը կորուստներ չունի 08/01/2022   20:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Օգոստոսի 1-ին, ժամը 09:00-ից սկսած, Արցախի Հանրապետության հյուսիսային և հյուսիս-արևմտյան սահմանագոտու մի շարք հատվածներում ադրբեջանական ստորաբաժանումները դիմել են սադրանքի՝ կատարելով շփման գիծը հատելու փորձեր, որոնք կասեցվել են ՊԲ ստորաբաժանումների ուժերով: Այս մասին քիչ առաջ հայտարարությամբ է հանդես եկել Արցախի պաշտպանության բանակը։
Իրադրությունը շարունակում է մնալ լարված:
Կատարվածի մասին հանգամանալից տեղեկատվություն է տրամադրվել ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։
14:38 30/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Ոստիկանության բոլոր ստորաբաժանումները` համատեղ ՃՈ ծառայողների, ընդգրկվել են հերթական հատուկ միջոցառումներին
22:19 29/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի անկախության օրը հանրահավաքներ կլինեն Երեւանում եւ Արցախում (տեսանյութ)
18:55 29/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՆ կառավարությունը չի կարող շտապ ծառայություններ տրամադրել իր քաղաքացիներին Լեռնային Ղարաբաղում և դրա շրջակայքում, քանի որ մուտքը այնտեղ սահմանափակ է. հայտարարություն

Азербайджанские ВС предприняли провокацию, пытаясь перейти линию соприкосновения - Минобороны 08/01/2022   20:25  |  Лента новостей
Азербайджанские ВС предприняли провокацию на ряде участков северной и северо-западной приграничной зоны Республики Арцах. Об этом сообщает министерство обороны Республики Арцах.
"1 августа с 09:00 на ряде участков северной и северо-западной приграничной зоны Республики Арцах азербайджанские подразделения прибегли к провокации, предприняв попытки перейти линию соприкосновения, которые были пресечены силами Армии обороны", - говорится в сообщении.
В ведомстве заявили, что потерь с армянской стороны нет. "Обстановка остается напряженной. Подробная информация о случившемся была предоставлена командованию российских миротворческих сил", - говорится в сообщении.