«Դիմադրություն» շարժման պայքարը սեպտեմբերից նոր շունչ ու ոգի է ստանալու․ Իշխան Սաղաթելյան 07/22/2022   16:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երկրում կա խորհրդարանական ճգնաժամ, քաղաքական ճգնաժամ, և եթե հերթական ապօրինի ու հակասահմանադրական ճանապարհով փորձեն ընդդիմությանը զրկել մանդատներից, երկրում կլինի նաև լիարժեք սահմանադրական ճգնաժամ․ «Երկիր Մեդիա»-ին հայտնեց ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը՝ ընդգծելով նաև, որ ընդդիմության հետ շանտաժի լեզվով չեն կարող խոսել, իրենք ուսանող չեն, որ բացակայությունների պատճառով կարողանան հեռացնել։
«Եթե ընդդիմությունը սեպտեմբերին գնա խորհրդարան, ապա՝ միայն իր օրակարգով: Այս հարցում դիրքորոշման փոփոխություն չկա»,-ասաց նա։
Ըստ Սաղաթելյանի՝ իշխանական պատգամավորների օրակարգն ընդհանրապես չի սպասարկում հայ ժողովրդի շահը, իսկ ընդդիմության բոլոր նախաձեռնությունները բոյկոտվել են։
Նա խորհրդարանական աշխատանքների բոյկոտն արդարացված է համարում․ շարժման շնորհիվ է, որ Արցախի հարցում իշխանության հռետորաբանությունը փոխվել է, բայց սա դեռ ձեռքբերում չէ: Ներկայումս «Դիմադրություն» շարժումը կազմակերպական աշխատանքների փուլում է, իսկ սեպտեմբերից պայքարը նոր շունչ ու ոգի է ստանալու։
09:56 20/07/2022  |  ՄամուլԸնդդիմադիրների հավաքները նոր թափ կստանան սեպտեմբերից. «Ժողովուրդ»
13:28 19/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Դիմադրության» շարժման հաջորդ հանրահավաքը կկայանա հուլիսի 29-ին. հինգշաբթի օրվա հանրահավաքը հետաձգվում է
23:23 15/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄշակվում է Չեղարկման հռչակագիր. Սաղաթելյանը հրապարակեց բովանդակությունը
21:45 15/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵրթի մասնակիցները «Ամոթ» վանկարկումներով հասան Հանրապետության հրապարակ եւ «Նիկոլ մարդասպան» պաստառները թողեցին ոստիկանների մոտ (տեսանյութ)
21:05 15/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր հայրենիքը վերադարձնելու ժամանակն է եկել. Ֆրանսիայի հրապարակում ցուցադրվեց Արմեն Գրիգորյանի հիշատակին նվիրված տեսահոլովակ

Оппозиция в сентябре вернется в парламент, но только со своей повесткой - Сагателян 07/22/2022   16:44  |  Лента новостей
Если оппозиция в сентябре вернется в парламент, то только со своей повесткой, заявил представитель Верховного органа “АРФ “Дашнакцутюн”, депутат Национального Собрания Армении Ишхан Сагателян в беседе с “Еркир Медиа”.
Как указал он, позиция по этому вопросу не претерпела изменений.
“В стране есть парламентский кризис, политический кризис. Если оппозицию попытаются лишить мандатов очередным незаконным и антиконституционным путем, то в стране наступит и полный конституционный кризис”, - заявил Сагателян.
Он подчеркнул, что говорить с оппозицией на языке шантажа не удастся; они не студенты, чтобы их можно было отчислить за прогулы.
По словам Сагателяна, повестка  депутатов от власти вообще не обслуживает интересы армянского народа, а все инициативы оппозиции были бойкотированы.
Он считает бойкот парламентской деятельности оправданным. По его словам, благодаря протестному движению риторика власти в вопросе Арцаха изменилась, но это еще не достижение. В настоящее время, как указал он, движение “Сопротивление” ведет организационную работу, а с сентября борьба обретет новое дыхание”.
14:01 19/07/2022  |  Лента новостейИшхан Сагателян сообщил о переносе митинга на 29 июля
16:50 13/07/2022  |  ПолитикаПолитолог Ара Варданян спрогнозировал новую волну уличного протеста в Армении в конце лета