Միկա Բադալյանի գործը հերթական անգամ ուղարկվել է դատարան 07/20/2022   16:42  |  Քրեական խրոնիկոն
Քննչական կոմիտեն հերթական անգամ դատարան է ուղարկել Միկա Բադալյանի գործը. Այս մասին տեղեկությունը հրապարակվել է նրա տելեգրամ ալիքում։
Գրառման մեջ ասվում է, որ ավելի վաղ գործը դատարան ուղարկելիս դատախազությունն այն ուղարկել էր նոր քննության։
«Բանն այն է, որ դատարանում նիստը դռնբաց է, քանի որ պաշտպանական կողմն ունի բոլոր ապացույցները, որ ոչ միայն կալանքը, այլև քրեական գործի հարուցումն անօրինական է, մեղադրողը տանուլ է տալու։ Դատախազը ամեն ինչ կանի դատական նիստը ձգձգելու համար։
Այս գործը խայտառակություն է լինելու ԱԱԾ-ի և դատախազության համար, ամենահետաքրքիրն այն է, որ իրենք դա գիտեն, պարզապես ժամանակի հետ են խաղում»,-նշված է գրառման մեջ։

Дело блогера Мики Бадаляна вновь направили в суд 07/20/2022   17:09  |  Криминальная хроника
Следственный комитет в очередной раз направил дело блогера Мики Бадаляна в суд, сообщается на его Telegram-канале.
Как указывается в сообщении,  ранее при направлении дела в суд прокуратура отправила его на доследование.
Как отмечается в записи, все дело в том, что в суде заседание открытое, так как у защиты есть все доказательства того, что не только арест, но и сам факт возбуждения уголовного дела неправомерен, обвинитель понесёт разгромное поражение. Отмечается, что прокурор сделает все, чтобы затянуть судебное заседание.
"Это дело станет позором СНБ и Прокуратуры, самое же интересное, что они это знают, просто тянут время", - говорится в записи.