Մոսկվա-Երևան ինքնաթիռն արտակարգ վայրէջք է կատարել Սամարայում՝ ոչ սթափ ուղևորի պատճառով 07/10/2022   17:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սամարայում տրանսպորտային ոստիկանության աշխատակիցները ձերբակալել են հասարակական կարգը խախտած ագրեսիվ ուղևորի։
«Այսօր գիշերը ոստիկանության բաժին ահազանգ է ստացվել Մոսկվայից Երևան մեկնող օդանավի ուղևորներից մեկի ագրեսիվ պահվածքի մասին։ Օդանավի հրամանատարը որոշում է կայացրել Սամարայում արտակարգ վայրէջք կատարելու մասին։
Դեպքի վայր ժամանած ոստիկանների կողմից պարզվել է, որ տղամարդը, գտնվելով ալկոհոլի ազդեցության տակ, վիճել է մյուս ուղեւորների հետ, անպարկեշտ արտահայտվել շրջապատի հասցեին: Օրինախախտը ձերբակալվել եւ տեղափոխվել է Ռուսաստանի ՆԳՆ տրանսպորտի Միջին Արեւելքի գծային վարչության հերթապահ մաս: Նրա նկատմամբ կազմվել են վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ արձանագրություններ՝ 11.17 - րդ հոդվածի 6-րդ մասով, 20.1-րդ հոդվածի 1-ին մասով եւ 20.21-րդ հոդվածով», - հայտնել է Ռուսաստանի ՆԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Իրինա Վոլկը:
21:21 01/07/2022  |  Քրեական խրոնիկոնՄոսկվայում սպանվել է Վանաձորցի բնակիչ. տեսախցիկն արձանագրել է սպանության պահը
21:49 15/06/2022  |  ԱնցուդարձՀայուհի, ով դարձել է ռուս գրողի մուսան ու կուռքը
19:59 28/04/2022  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՌԴ օդային տարածքում սահմանափակումների պատճառով Երևան-Մոսկվա-Երևան չվերթերի տևողությունը փոփոխվել է. FlyOne Armenia
19:46 12/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՈւկրաինայի հատուկ գործողության ժամանակ զոհվել է Սերգեյ Սարգսյանը
14:29 10/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄոսկվա-Երևան չվերթն իրականացնող ինքնաթիռը արգելակման տեխնիկական խնդրի պատճառով վերադարձել է Մոսկվա
20:30 22/03/2022  |  Արտակարգ պատահարներՄոսկվա-Երևան չվերթ իրականացնող ինքնաթիռում ռումբ չի հայտնաբերվել
19:36 04/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄոսկվա-Երևան չվերթի պահանջարկը կտրուկ աճել է
20:04 30/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄարմնամարզիկ Դալալոյանը հայտարարել է, որ կցանկանար ավելի շատ ժամանակ հատկացնել ընտանիքին

Летевший из Москвы в Ереван самолет экстренно сел в Самаре из-за пьяного дебошира 07/11/2022 00:09 | Чрезвычайное просшествие
Самолет Москва - Ереван совершил экстренную посадку в Самаре из-за агрессивного пассажира, нарушавшего общественный порядок на борту, сообщается на сайте МВД Медиа.
Сообщается, что сотрудники линейного отдела полиции в аэропорту г. Самары Средневолжского ЛУ МВД России на транспорте задержали гражданина, нарушавшего общественный порядок на борту самолёта.
"Сегодня ночью в отдел полиции поступило сообщение об агрессивном поведении одного из пассажиров авиалайнера, следовавшего из Москвы в Ереван. Командиром воздушного судна было принято решение об экстренной посадке в Самаре. Прибывшими на место происшествия полицейскими было установлено, что мужчина, находясь в состоянии алкогольного опьянения, конфликтовал с другими пассажирами, нецензурно выражался в адрес окружающих. Правонарушитель был задержан и доставлен в дежурную часть Средневолжского линейного управления МВД России на транспорте. В отношении него составлены протоколы об административных правонарушениях по ч. 6 ст. 11.17, ч. 1 ст. 20.1 и ст. 20.21 КоАП РФ", - сообщила официальный представитель МВД России Ирина Волк.