Դատախազ Էդգար Պետրոսյանի ձերբակալումն իրավաչափ չի եղել, նա ազատ է արձակվել․ Դատախազություն 07/08/2022   13:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ նախկին պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանի եղբայրը՝ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազ Էդգար Պետրոսյանը, ձերբակալվել է։  Մամուլում շրջանառվող տեղեկությունների համաձայն՝ պարեկային ծառայությունը կանգնեցրել է ԱԺ նախկին պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանի եղբոր՝ դատախազ Էդգար Պետրոսյանի վարած մեքենան, որն այդ պահին եղել է հարբած։
ՀՀ դատախազության Հանրային կապերի բաժնի պետ Արևիկ Խաչատրյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց, որ դատախազի որոշմամբ Էդգար Պետրոսյանն ազատ է արձակվել՝ նկատի ունենալով, որ ձերբակալումն իրավաչափ չէ։

Задержание прокурора Эдгара Петросяна оказалось неправомерным, его отпустили на свободу - прокуратура 07/08/2022 13:41 | Лента новостей
Старший прокурор прокуратуры административных районов Эребуни и Нубарашен Эдгар Петросян, брат бывшего депутата Геворка Петросяна, был задержан. Согласно муссируемым в прессе сведениям, патрульная служба остановила автомобиль Эдгара Петросяна, который на тот момент бы нетрезв.
Как сообщила в беседе с “ФактИнфо” начальник отдела по связям с общественностью прокуратуры РА Аревик Хачатрян, по решению прокурора Эдгар Петросян отпущен на свободу ввиду неправомерности задержания.