Թրամփը մտադիր է ինքնառաջադրվել հաջորդ նախագահական ընտրություններին 06/21/2022   11:30  |  Միջազգային լրահոս
ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ոչինչ իրեն չի խանգարի՝ մասնակցել 2024թ․ նախագահական ընտրություններին։
«Մենք պետք է մեր երկիրը կրկին հզորացնենք․ այն դժոխքի մեջ է հայտնվել։ Ամեն ինչ շատ արագ վատացել է։ Ես սիրում եմ մեր երկիրը և կանեմ այն, ինչ ճիշտ է նրա համար»,- РИА новости-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին Թրամփն ասել է Newsmax պորտալին հյուրընկալվելու ժամանակ։
Անցած շաբաթ անցկացված սոցիոլոգիական հարցումները ցույց են տվել, որ ամերիկացիների մեծ մասը հակված է քվերակել Թրամփի, քան Բայդենի օգտին։ Yahoo News/YouGov-ի անցկացրած հարցմանը մասնակցած ամերիկացիների 42 տոկոսը նշել է, որ իր ձայնը կտա Բայդենին, իսկ 44 տոկոսը պատրաստ էր քվեարկել Թրամփի օգտին։
Բայդենն ավելի վաղ էր հայտնել, որ նախագահական հաջորդ ընտրություններին ևս մասնակցելու է։
22:44 25/04/2022  |  Միջազգային լրահոսԴատարանը Թրամփին պարտավորեցրել է օրական 10 հազար դոլար վճարել
10:35 10/10/2021  |  Միջազգային լրահոսԹրամփը հայտարարել է, որ Բայդենը «կառուցում է» Չինաստան, այլ ոչ թե ԱՄՆ
23:23 07/09/2021  |  Միջազգային լրահոսԹրամփի շրջապատում վստահ են, որ նա կմասնակցի 2024 թվականի ընտրություններին
19:12 19/07/2021  |  Միջազգային լրահոսԹրամփի ընկերությունների եկամուտները նախագահության ընթացքում կազմել են 2,4 մլրդ դոլար. Forbes
14:45 04/07/2021  |  Միջազգային լրահոսԹրամփը կարծում է, որ ԱՄՆ-ի ղեկավարությունը թուլություն է ցուցաբերում Ռուսաստանի, Իրանի եւ Չինաստանի առջեւ
10:35 27/06/2021  |  Միջազգային լրահոսԹրամփը համարում է, որ Ռուսաստանը, Իրանը և Չինաստանը ստորացնում են ԱՄՆ-ն Բայդենի օրոք
12:59 06/06/2021  |  Միջազգային լրահոսԹրամփը կարծում է, որ Ռուսաստանն ու Չինաստանը ծաղրում են Բայդենին
22:59 01/04/2021  |  Միջազգային լրահոսԹրամփը գրանցվել է նոր սոցցանցում
15:15 14/03/2021  |  Միջազգային լրահոսՀայտնել են Թրամփի կյանքի երկու ամենավատ բաների մասին
21:32 08/03/2021  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ Գերագույն դատարանը Թրամփին զրկել է Բայդենին հաղթելու վերջին հույսից

Дональд Трамп заявил, что ничто не остановит его от участия в выборах в 2024 году 06/21/2022 11:36 | Международные новости
Бывший президент США Дональд Трамп заявил, что он не знает ни о чем, что сможет его остановить от участия в президентских выборах в 2024 году.
"Я не знаю ни о чем таком. Нам нужно снова сделать страну великой. Наша страна скатилась в ад. Все стало плохо очень быстро… я люблю нашу страну и сделаю, что для нее правильно", - сказал Трамп в интервью порталу Newsmax в ответ на вопрос журналиста о том, что может произойти, чтобы остановить его от выдвижения, передает РИА Новости.
На прошлой неделе данные социологического исследования Yahoo News/YouGov показали, что большинство американцев готовы проголосовать за бывшего президента США Дональда Трампа, нежели за Джо Байдена. В ходе интервью респондентов просили ответить, за кого они готовы проголосовать, если бы выборы президента США проходили непосредственно в день проведения опроса. В результате только 42% проголосовали бы за действующего президента в то время, как 44% готовы отдать свои голоса в пользу Трампа.
Джо Байден ранее также уже заявлял о готовности идти на второй срок. При этом в июне в СМИ появлялась информация о том, что Трамп рассматривает возможность снова выставить свою кандидатуру на пост главы государства до проведения промежуточных выборов в конгресс в ноябре 2022 года.