Կառավարության 3-րդ մասնաշենքի մոտ կրկին լարված իրավիճակ է.ոստիկանները քաշքշում էին Իշխան Սաղաթելյանին և Գեղամ Մանուկյանին (տեսանյութ) 05/30/2022   14:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարության 3-րդ մասնաշենքի մոտ կրկին լարված իրավիճակ է:Բախումներ և քաշքշուկ է սկսվել «Դիմադրության» շարժման ցուցարարների և ոստիկանների միջև, ոստիկանները քաշքշում էին ցուցարարներին և պատգամավորներին՝ այդ թվում ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանին, Գեղամ Մանուկյանին: Ոստիկանները բիրտ ուժ կիրառելով բերման ենթարկեցին ակցիայի մասնակիցներից ոմանց:
Նշենք, որ ցուցարարները ակցիայից հետո հեռացել էին Կառավարական 3-րդ մասնաշենքի մոտից, սակայն քայլերթով Նալբանդյան փողոցից նորից հետ եկան նույն տարածք։

У третьего корпуса правительственного здания вновь напряженно: полиция начала задержания 05/30/2022   14:38  |  Лента новостей
Обстановка у третьего корпуса правительственного здания вновь накалилась. Между протестующими и полицейскими произошли стычки.
Полицейские толкают демонстрантов и депутатов, в том числе вице-спикера НС Ишхана Сагателяна, Гегама Манукяна. Полицейские с применением грубой силы подвергли приводу нескольких участников акции.
Отметим, что протестующие после акции продолжили шествия, однако, дойдя до улицы Налбандяна, вскоре вернулись обратно к третьему корпусу здания правительства.