Եթե ՔՊ-ն հունիսի 3-ին չմիանա մեր նախագծին, ուրեմն ծառայում է Ալիևի շահերին. Գեղամ Մանուկյան 05/30/2022   13:07
Հայ ժողովրդի քաղաքական կյանքում այս իշխանության համար հունիսի 3-ը ջրբաժան է կա՛մ իրենք հանդես են գալիս որպես հայ ժողովրդի մասնիկ, քաղաքական միավոր, կա՛մ դադարում են նման դերակատարում ունենալ և սպասարկում են լոկ Ադրբեջանի շահերը: Ֆրանսիայի հրապարակում լրագրողների հետ զրույցում «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան ասել է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը.
«Իշխանության տարբեր ներկայացուցիչներ՝ Փաշինյանից սկսած մինչև պատգամավորներ և արբանյակ կուսակցություններ բազմաթիվ անգամ իրարամերժ հայտարարություններ են արել, հիմա ընդդիմադիր երկու խմբակցությունները ներկայացրել են հայտարարության նախագիծ, որով հստակ մեկ հարցի պատասխան է տրվում՝ Արցախի կարգավիճակի ապագայի վերաբերյալ։  Այլևս բառախաղերի, երկար լեզվին տալու, հեքիաթներ տալու ժամանակն անցել է։ Ամսի 3-ին հստակ է՝ ՔՊ-ն միանում է նախագծին և արձանագրում է, որ Արցախը չի լինելու Ադրբեջանի կազմում, կամ չի մասնակցում, ձեռնպահ է քվերակում, սա նշանակում է, որ ծառայում է Ադրբեջանի և Ալիևի շահերին, այլ ձևակերպում չկա»,-ասաց Գեղամ Մանուկյանը:

Намеченное на 3 июня внеочередное заседание парламента станет для властей Армении водоразделом – Гегам Манукян 05/30/2022   13:26  |  Лента новостей
Намеченное на 3-ое июня внеочередное заседание парламента Армении станет для правящей силы Армении станет водоразделом. Об этом заявил в бесе журналистами на площади Франции депутат от блока "Армения" Гегам Манукян, итвечая а вопрос “ФактИнфо”.
По его словам, представители власти, от Пашиняна до депутатов и партий-сателлитов неоднократно выступали с противоречивыми заявлениями. Теперь же, как указал он, обе оппозиционные фракции представили проект заявления, которым четко дается ответ на один вопрос о будущем статусе Арцаха.
“Больше нет времени на игру слов, болтовню, сказки. 3 июня либо “Гражданский договор” присоединяется к проекту заявления, фиксирует, что Арцах не будет в составе Азербайджана, либо не принимает участия и воздерживается от голосования. Это будет означать, что они служат Азербайджану, интересам Алиева. Иных формулировок нет", - сказал Гегам Манукян.