Սերժ Սարգսյանը բազմիցս հայտարարել է, որ չի պատրաստվում այլևս զբաղեցնել բարձրաստիճան պաշտոն. նա իր փորձառությամբ կուղղորդի նոր սերնդին 05/04/2022   14:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը բազմիցս հայտարարել է, որ չի պատրաստվում այլևս զբաղեցնել բարձրաստիճան պաշտոն: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեկ է «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Հայկ Մամիջանյանը։
«Սերժ Սարգսյանը, երևի, տասն անգամ հայտարարություն է տարածել, որ ինքն այլևս չի զբաղեցնելու բարձրաստիճան պետական պաշտոններ, ինքն իր փորձառությամբ, խորհուրդներով կուղղորդի նոր սերնդին», - ասաց Մամիջանյանը:
Պատգամավորի խոսքով՝ գործող իշխանության հրաժարականից ձևավորվելու է ժամանակավոր կառավարություն, որի գործառույթն է լինելու անհապաղ գործողություններ իրականացնել, որոնք բխում են մեր երկրի անվտանգությունից.
«Կազմակերպվելու են նորմալ, մրցակցային ընտրություններ, այլ ոչ թե չագուչներով, անհասկանալի հռետորաբանությամբ մրցավազքեր», - ասաց Մամիջանյանը:
22:50 02/05/2022Այս պահին Ֆրանսիայի հրապարակում է Սերժ Սարգսյանը. նա միացել է ընթացող քննարկմանը
16:25 01/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանը մասնակցելու է այսօրվա հանրահավաքին
22:11 29/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանը ցավակցություն է հայտնել Սարգսյանների ընտանիքին՝ Արմեն Սարգսյանի մահվան կապակցությամբ
19:29 26/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանը ներկայացրել է Հանրապետականի մոտեցումները Արցախի և տարածաշրջանում իրավիճակի հարցին
11:43 25/04/2022  |  ՄեկնաբանությունՀրաժարվիր Նիկոլից. Արգամ Պողոսյան
20:19 23/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻմ նախագահության օրոք միջազգային հանրությունը Արցախի կարգավիճակի նշաձողը իջեցնելու պահանջ չի ներկայացրել.Սերժ Սարգսյանը հերքել է Նիկոլ Փաշինյանին

Серж Саргсян неоднократно заявлял об отсутствии у него планов занять высокий пост - Мамиджанян 05/04/2022   15:13  |  Лента новостей
Третий президент РА, председатель Республиканской партии Армении(РПА) Серж Саргсян неоднократно заявлял об отсутствии у него планов занять высокий пост. Об этом заявил в беседе с журналистами секретарь парламентской фракции “Честь имею” Айк Мамиджанян.
“Серж Саргсян, наверное, раз уже десять заявлял, что он больше не собирается занимать высокие государственные должности. Он будет направлять новое поколение своими советами и опытом”, - сказал Мамиджанян.
По словам депутата, после отставки действующей власти будет сформировано временное правительство, в функции которого будет входить принятие немедленных мер, вытекающих из необходимости обеспечения безопасности страны.
“Будут организованы нормальные, конкурентные выборы, а не гонки с молотком и непонятной риторикой”, - отметил Мамиджанян.