Կարմիր բերետավորներն առանց բացատրության Հանրապետության հրապարակից բերման են ենթարկում խաղաղ ակցիայի մասնակիցներին 04/29/2022   12:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀԿ անդամները ցանկանում էին մոտենալ Կառավարության շենքին՝ իրազեկման խաղաղ ակցիայի նպատակով, բայց ոստիկանները թույլ չտվեցին առաջ շարժվել ակցիայի մասնակիցներին՝ պատճառաբանելով, թե միջոցառում է տեղի ունենում։
Կարմիր բերետավորները, առանց որևէ բացատրության ու պատճառաբանման, բերման ենթարկեցին խաղաղ ակցիայի մի խումբ մասնակիցների՝ այդ թվում կանանց և տարան անհայտ ուղղությամբ։
Լրագրողների պնդումներին՝ ի՞նչն է մասնակիցներին բերման ենթարկելու պատճառը, եթե մարդիկ որևէ հակաօրինական քայլ չեն արել, ոստիկանները ոչ մի պատասխան չտվեցին։ Փոխարենը՝ կարմիր բերետավորները շարունակում են բերման ենթարկել խաղաղ ակցիայի մասնակիցներին, վիրավորել իրենց ապօրինի գործողությունները քննադատող լրագրողներին։
21:21 28/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵս եմ հրաման տվել, որ Սարի թաղում հատուկ միջոց կիրառել ու ճիշտ եմ արել, արյունահեղություն կլիներ․ Երանոսյան
21:12 28/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանն անտեղի հարվածել էր քաղաքացուն ու սկսվել էր քաշքշոց. իշխանությունը հոգեվարքի մեջ է. Վանեցյան

“Красные береты” без объяснения причин подвергли приводу участников мирной акции в центре Еревана 04/29/2022 12:53 | Лента новостей
Члены Республиканской партии Армении(РПА) хотели подойти к зданию правительства с целью проведения мирной инфоакции, но полицейские преградили участникам путь, мотивировав свои действия проходящим мероприятием.
“Красные береты” без объяснения причин подвергли приводу участников мирной акции, в том числе женщин, и увезли их в неизвестном направлении.
Вопрос журналиста о том, в чем причина привода участников акции, если они ничего противозаконного не допустили, полицейские оставили без ответа. “Красные береты” продолжают привод участников мирной демонстрации и оскорблять журналистов, критикующих их незаконные действия.