ՀՀԿ երիտասադրները փակել էին Տերյան-Մոսկովյան խաչմերուկը.Երևանի տարբեր հատվածներում իրազեկման ակցիաները շարունակվում են 04/27/2022   14:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երիտասարդները շարունակում են Երևանի տարբեր հատվածներում իրազեկման ակցիաներ իրականացնել:
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության երիտասարդներն այսօր «Նիկո՛լ, դավաճան» վանկարկումներով տևական ժամանակ փակ են պահել Տերյան-Մոսկովյան խաչմերուկը: Ոստիկանները բռնի ուժով փորձում էին բացել ճանապարհը, պատ էին կազմել և երիտասարդներին թույլ չէին տալիս անցնել փողոցը:
Ոստիկանները ուժ գործադրելով նաև բերման ենթարկեցին ակցիա իրականացնողներին:
Տարբեր քաղաքացիներ պատշգամբներից, վարորդներն էլ ձայնային ազդանշաններով իրենց աջակցությունն էին հայտնում երիտասարդներին:
11:34 27/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՔոչարի` ի պաշտպանություն Արցախի. երիտասարդները վերսկել են իրազեկման ակցիաները

Молодые “республиканцы” перекрыли перекресток в центре Еревана 04/27/2022 14:31 | Лента новостей
Представители молодежного крыла Республиканской партии Армении проводят акции по информированию граждан.
Молодые “республиканцы”, скандируя “Никол – предатель!”, перекрыли движение на перекрестке Теряна и Московяна. Полицейские силой пытались оттеснить протестующих с проезжей части дороги. Стражи порядка выстроились в стену и не позволяли демонстрантам перейти улицу.
Полицейские, применив силу, подвергли приводу участников акции. Граждане с балконов выражали поддержку молодым демонстрантам. В знак поддержки митингующим сигналили и водители.