Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները կեղծիք են տարածում, թե իբրև Ստեփանակերտի բնակչությունը պետք է տարհանվի 04/24/2022   14:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սոցիալական ցանցերի հայկական տիրույթում տարածվում է Արցախի Հանրապետության կառավարության մի «որոշում», որի համաձայն՝ իբր Ստեփանակերտի բնակչությունը պետք է տարհանվի մինչև ս․թ․ ապրիլի 30-ը։
Այս մասին հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
«Տեղեկացնում ենք, որ այն չափազանց փնթի ձևով պատրաստված բացահայտ ապատեղեկատվություն է, որը ջանասիրաբար տարածվում է Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունների կողմից և բացարձակապես չի համապատասխանում իրականությանը։
Խնդրում և հորդորում ենք մեր քաղաքացիներին՝ հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին և չտրվել հակառակորդի սադրանքներին»,֊հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից։
13:38 24/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊՆ-ն հերքում է ադրբեջանական հերթական կեղծիքը
11:23 24/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄինսկի խմբի մասին Լավրովի հայտարարությունը չի արտացոլում ԱՄՆ մոտեցումը հարցի շուրջ. Լին Թրեյսի
22:49 22/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեք հազար տարվա ընթացքում Արցախում եղել է բացառապես հայկական ներկայացուցչական ճնշող մեծամասնություն․ Արտակ Բեգլարյան
21:49 22/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼՂ-ում խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտում խախտումներ չեն արձանագրվել. ՌԴ ՊՆ

Очередная фальшивка: в Арцахе опровергли "эвакуацию" населения Степанакерта и призвали не поддаваться на вражеские провокации 04/24/2022 14:32 | Лента новостей
Среди армянских пользователей соцсетей распространяется так называемое "решение" Правительства Республики Арцах, согласно которому население Степанакерта якобы должно быть эвакуировано до 30 апреля этого года, сообщает Информационный штаб Арцаха.
“Сообщаем, что это очевидная дезинформация, небрежно подготовленная и усердно распространяемая азербайджанскими спецслужбами, абсолютно не соответствующая действительности. Призываем наших граждан следить исключительно за официальными источниками информации и не поддаваться на вражеские провокации”, - говорится в сообщении Инфоштаба Арцаха.