Փաշինյան Նիկոլ ասում ես կարող էիր կանխել պատերազմը ,բա կանխեիր թե արյան ծարավ էիր ,մեր լույս տղաներն էին քեզ խանգարում. Զոհվածի հայր 04/14/2022   10:43  |  Մեկնաբանություն
Համար մեկ պատասխանատու գոնե հասկանում ես ,որ զավակ կորցրած ծնողների թշնամին ես դարձել։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է 44-օրյա պատերազմում զոհված Ալբերտ Հովհաննիսյանի հայրը՝ Արտակ Հովհաննիսյանը.
«Փաշինյան Նիկոլ ասում ես կարող էիր կանխել պատերազմը ,բա կանխեիր թե արյան ծարավ էիր ,մեր լույս տղաներն էին քեզ խանգարում,հիմա դու ով էս ...., քեզ ներում չկա դու ինքդ ասեցիր ,որ դու ես համար մեկ մեղավորն ու պատասխանատուն:
Համար մեկ պատասխանատու գոնե հասկանում ես ,որ զավակ կորցրած ծնողների թշնամին ես դարձել,բոլոր զոհված տղերքի արյունը քո ձեռքերին է»:
10:34 19/10/2021  |  ՄեկնաբանությունԱլբերտ Հովհաննիսյանին շնորհվել է «Արցախի հերոս» կոչում
14:43 21/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻ՞նչ անկախություն, երբ մարդը հայրական գյուղ գնալիս կարող է գերի ընկնել. Արտակ Հովհաննիսյան
17:35 15/09/2021  |  ՄեկնաբանությունՀավերժ մնացիր 19-ամյա պայքարող մարտիկ…Արբերտի հայրը՝ Արտակ Հովհաննիսյան
15:58 31/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱլբերտ Հովհաննիսյանի լուսանկարն ապամոնտաժվել է գովազդային վահանակից
10:34 30/07/2021  |  ՄեկնաբանությունՊետական մի պաշտոնյա տպագիր գրությամբ իրեն պարգևատրած շքանշանը թողել էր որդուս շիրմաքարին. հերոս Ալբերտ Հովհաննիսյանի հայր
20:09 28/06/2021  |  ՔաղաքականԱրցախյան երրորդ պատերազմում նահատակված Ալբերտ Հովհաննիսյանի մորը ՀՔԾ են հրավիրել՝ Արմեն Չարչյանի քրեական գործով
17:05 24/06/2021  |  ՄեկնաբանությունՊատերազմում անմահացած Ալբերտ Հովհաննիսյանի մայրը հրավիրվել է ՀՔԾ
14:17 05/06/2021  |  ՄեկնաբանությունԳումարները որ ճոխ֊ճոխ ծախսում եք, դիրքերը կահավորեք, տղերքի անվտանգությունը ապահովեք դիրքերում. զոհված զինծառայողի հայր

"Нет тебе прощения": отец героя 44-дневной войны жестко отреагировал на скандальное заявление Пашиняна в парламенте 04/14/2022   11:08  |  Комментарий
Артак Ованнисян, отец погибшего в ходе 44-дневной войны артиллериста Альберта Ованнисяна, отреагировал на вчерашнее заявление премьер-министра Армении Никола Пашиняна в парламенте. Ованнисян опубликовал на своей странице снимок с высказыванием Пашиняна, заявившего накануне в парламенте следующее: “Мы могли бы предотвратить войну, но оказались бы в том же положении, конечно, без жертв”.
“Никол Пашинян, ты утверждаешь, что мог предотвратить войны. Так предотвратил бы! Или ты жаждал крови, наши светлые мальчики тебе мешали. Кто ты теперь…? Нет тебе прощения. Ты сам сказал, что ты главный виновник и ответственный за все это”, - написал Артак Ованнисян.
“Ответственный номер один, ты хотя бы понимаешь, что ты стал врагом родителей, потерявших своих сыновей. Кровь всех погибших ребят на твоих руках”, - добавил Ованнисян.