Արցախի հերոս Լեոնիդ Ազգալդյանի հուշաքարը վնասելու դեպքի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում 04/14/2022   12:43  |  Քրեական խրոնիկոն
Արցախի հերոս Լեոնիդ Ազգալդյանի հուշաքարը վնասելու դեպքի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեցին ՀՀ ոստիկանությունից։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ Երևանում Արցախի հերոս Լեոնիդ Ազգալդյանի հուշաքարը վնասել, կոտրել են։ Ֆեյսբուքյան օգտատերեր Արա Շահումյանն իր էջում տեղեկացրել է հուշաքարի պղծման մասին և հրապարակել լուսանկարները։
ՀՀ ոստիկանությունից «Փաստինֆո»-ին հայտնել են, որ ապրիլի 13-ին ժամը 18.18-ին ոստիկանություն զանգահարած քաղաքացին հայտնել է, որ ապրիլի 10-ից մինչև ապրիլի 13-ի ժամը 18.00-ն ընկած ժամանակահատվածում մուրճանման առարկայով դիտավորյալ հարվածել և վնասել են Մաշտոցի պողոտա և Խորենացի փողոց խաչմերուկում տեղադրված հերոս՝ Լեոնիդ Ազգալդյանի հուշարձանի դեմքի հատվածը:
«Զանգահարող քաղաքացուց ընդունվել է հաղորդում: Վնասի չափը պարզվում է: Նախապատրաստվում են նյութեր»,- հայտնել են ոստիկանությունից:

Полиция готовит материалы по факту повреждения бюста героя Арцаха Леонида Азгалдяна 04/14/2022   13:16  |  Лента новостей
По факту повреждения памятник национальному герою Арцаха Леониду Азгалдяну ведется подготовка материалов. Об этом “ФактИнфо” сообщили в полиции Армении.
Ранее стало известно, что в Ереване неизвестные осквернили памятник легендарному участнику Карабахской войны, герою Арцаха Леониду Азгалдяну.  Фотографии с поврежденным бюстом распространил пользователь Ара Шаумян.
Как проинформировали “ФактИнфо” в полиции, 13 апреля в 18:18 позвонивший в ведомство гражданин сообщил, что в промежутке с 10-го по 13 апреля при помощи предмета, похожего на молоток, умышленно повредили  бюст Азгалдяна, установленный на пересечении проспекта Маштоца и улицы Хоренаци.
“Поступившее от звонившего заявление принято. Размер ущерба уточняется. Готовятся материалы”, - сообщили в полиции.