Հանրահավաքը կրելու է «Հանուն Արցախի և Հայաստանի» խորագիրը, այն նախաձեռնել են «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունները. Իշխան Սաղաթելյանը մանրամասներ է հայտնում ապրիլի 5-ին կայանալիք հավաքից 04/01/2022   14:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ընդդիմությունը ցույցեր է նախաձեռնում:
ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը ԱԺ ամբիոնից ՀՀ քաղաքացիներին կոչ արեց ապրիլի 5-ին, ժամը 18․30-ին հավաքվել Ազատության հրապարակում՝ քննարկելու՝ ինչպես պահել Արցախը և Հայաստանը:
Լրագրողների հետ զրույցում Իշխան Սաղաթելյանը հայտնեց, ակցիան նախաձեռնել են «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունները, այն կրելու է «Հանուն Արցախի և Հայաստանի» խորագիրը.
«Խորհրդարանն այս իրավիճակում ադեկվատ չէ երկրի մարտահրավերներին, սա կեղծ օրակարգ է՝ հասարակությանը շեղելու համար, իրական առնչություն չունի երկրի բուն մարտահրավերների հետ, հաշվի առնելով նաև, որ խորհրդարանն ի վիճակի չէ քննարկել իրական խնդիրները, մենք մեր հայրենակիցներին կոչ ենք անում գալ հանրահավաքի՝ խոսելու Արցախում և Հայաստանում ստեղծված իրավիճակից, մարտահրավերներից, լուծման հնարավոր տարբերակներից»,-ասաց նա:
Իշխան Սաղաթելյանը հայտնեց, որ հանրահավաքը նաև կանխարգելիչ բնույթ ունի՝ ապրիլի 6-ին կայանալիք Փաշինյան-Ալիև հանդիպումից առաջ.
«Տեղի են ունեցում գործընթացներ, շատ կարևոր է, որ ՀՀ քաղաքացիները ներկա լինեն այդ հանրահավաքին և արձանագրվի, որ օրվա իշխանությունը չունի մանդատ՝ նոր զիջումների տանելու»,-ասաց Սաղաթելյանը:
11:35 24/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԴիմադրության շարժումը երկու ճակատ է ունենալու. Սաղաթելյանը հայտարարեց՝ առաջիկայում կոնկրետ քայլեր կտեսնենք

“Во имя Арцаха и Армении”: Ишхан Сагателян рассказал о предстоящем митинге оппозиции 04/01/2022 14:54 | Лента новостей
Оппозиция Армении инициировала митинг. Вице-спикер Национального Собрания Армении Ишхан Сагателян с трибуны парламента призвал граждан страны собраться 5 апреля в 18:30 на площади Свободы в центре Еревана и сообща обсудить, как удержать Арцах, как защитить Армению.
Как сообщил Ишхан Сагателян в беседе с журналистами, акцию под девизом “Во имя Арцаха и Армении” инициировали оппозиционные фракции “Армения” и “Честь имею”.
“В сложившейся ситуации парламент не адекватен вызовам страны. Это ложная повестка призвана отвлечь общественность. Она не имеет никакого отношения к реальным вызовам, стоящим перед страной. С учетом того, что парламент также не в состоянии обсудить реальные проблемы, мы призываем наших соотечественников выйти на митинг, поговорить о сложившейся в Арцахе и Армении ситуации, стоящих перед страной вызовах, обсудить возможные пути выхода”, - рассказал он.
Ишхан Сагателян сообщил, что акция будет носить также превентивный характер в преддверии запланированной на 6 апреля встречи Пашиняна и Алиева. “Имеют место процессы, и очень важно, чтобы граждане РА присутствовали на этом митинге, тем самым констатируя, что нынешняя власть не имеет мандата на новые уступки”, - сказал Сагателян.