Հակառակորդի գործողությունների հետևանքով զոհվել է երեք ՊԲ պայմանագրային զինծառայող. ՊԲ-ն անուններ է հրապարակել 03/25/2022   21:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 25-ին Արցախի արևելյան սահմանագոտում հակառակորդի ձեռնարկած սադրանքների, մասնավորապես` Batraktar TB-2 տեսակի հարվածային անօդաչու թռչող սարքերի կիրառման հետևանքով մահացու վիրավորում են ստացել ՊԲ պայմանագրային զինծառայողներ Դավիթ Ռոբերտի Միրզոյանը (ծնվ. 1978թ.), Իշխան Սերժիկի Օհանյանը (ծնվ. 1994թ.) և Արարատ Վագիֆի Թևոսյանը (ծնվ. 1990թ.): Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊԲ֊ն։
«ԱՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զոհված զինծառայողների հարազատներին և համածառայակիցներին»,֊նշված է հաղորդագրությունում։
21:48 20/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՈւկրաինայում հատուկ գործողության ընթացքում զոհվել է ևս մեկ հայ՝ Բուրյաթիայի բնակիչ
19:29 17/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԷդուարդը մեր դպրոցի ամենալավ, ամենաբարի աշակերտն է եղել. ձգտումներով, ցանկանում էր բժիշկ դառնալ.դպրոցի տնօրենը՝ մահացած ժամկետային զինծառայողի մասին

В результате провокаций противника погибли трое армянских военнослужащих: Минобороны Арцаха опубликовало их имена 03/25/2022   22:19  |  Лента новостей
В результате провокаций противника на восточном участке границы, в частности применения ударных БПЛА типа Bayraktar TB-2, смертельные ранения получили военнослужащие контрактной службы Армии обороны Давид Робертович Мирзоян (1978 г. рождения), Ишхан Сержикович Оганян (1994 г. рождения) и Арарат Вагифович Тевосян (1990 г. рождения). Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
Министерство обороны Республики Арцах разделяет горе от тяжелой потери и выражает соболезнования родным и товарищам погибших военнослужащих.