Ակնկալում ենք, որ ռուս խաղաղապահ առաքելությանը կհաջողվի իր վերահսկողության տիրույթում ծագած խնդիրները կարգավորել և ադրբեջանական կողմի հետ քաշումից հետո, բնակչությունը կվերադառնա իրենց տներ.ԱՏՇ 03/25/2022   12:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
Տեղեկացնում ենք, որ այս ընթացքում Արցախի Հանրապետության իշխանությունները Հանրապետությունում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ ակտիվ երկխոսության մեջ են: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
«Գործադրվում են բոլոր ջանքերը, որ ռուսական կողմն իր առաքելության շրջանակում բոլոր մակարդակներում համապատասխան միջոցներ կիրառի՝ մարտի 24-ին Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղի հատված ներխուժած ադրբեջանական զորքին ելման դիրքեր վերադարձնելու համար:
Դրան զուգահեռ՝ Արցախի զինված ուժերը լրացուցիչ միջոցներ են ձեռնարկում հարակից գյուղերի անվտանգությունն ապահովելու նպատակով:
Ակնկալում ենք, որ հետևողական աշխատանքի արդյունքում ռուս խաղաղապահ առաքելությանը կհաջողվի իր վերահսկողության տիրույթում ծագած խնդիրները կարգավորելու և, ադրբեջանական կողմի հետ քաշումից հետո, անվտանգային լրացուցիչ երաշխիքների տրամադրմամբ խաղաղ բնակչությունը կվերադառնա իրենց տներ»,-հայտարարել է Արցախի տեղեկատվական շտաբը:

В Арцахе ожидают, что российской миротворческой миссии удастся урегулировать проблемы, возникшие в зоне своей ответственности 03/25/2022   13:28  |  Лента новостей
Власти Республики Арцах в данный момент ведут активный диалог с командованием размещенного в республике российского миротворческого контингента. Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
“Прилагаются все усилия для того, чтобы российская сторона в рамках своей миссии применила соответствующие меры на всех уровнях с целью возвращения на исходные позиции азербайджанского войска, проникшего в село Парух Аскеранского района 24 марта”, - говорится в сообщении.
Параллельно этому, как сообщает Инфоштаб, ВС Арцаха предпринимают дополнительные меры с целью обеспечения безопасности близлежащих сёл
“Ожидаем, что в результате последовательных мер российской миротворческой миссии удастся урегулировать проблемы, возникшие в зоне своей ответственности, и после того, как азербайджанская сторона будет отброшена назад, мирным жителям будут предоставлены дополнительные гарантии безопасности, и они смогут вернуться в свои дома”, - говорится в сообщении.