Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իռլանդիայի վարչապետին 03/17/2022   11:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իռլանդիայի վարչապետ Միխել Մարտինին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում ասված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Իռլանդիայի ազգային տոնի՝ Սուրբ Պատրիկի օրվա կապակցությամբ:
Հայաստանի Հանրապետությունը կարևորում է Իռլանդիայի հետ փոխշահավետ համագործակցության հետագա ընդլայնումն ու զարգացումը, որի առանցքում ժողովրդավարական արժեքներն ու գործնական շահերն են:
Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով նոր խթան կհաղորդենք երկկողմ փոխգործակցությանը՝ ի շահ մեր երկրների և ժողովուրդների:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ Ձեզ՝ մաղթելով քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Իռլանդիայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և բարեկեցություն»:
09:40 17/03/2022  |  ՄամուլՆիկոլ Փաշինյանն ամեն ինչ գաղտնագրում է. «Հրապարակ»
20:36 16/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի և Վլադիմիր Պուտինի հեռախոսազրույցը
20:34 15/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի և նորընտիր նախագահ Սերդար Բերդիմուհամեդովի հետ
14:47 15/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է Հարավային Կովկասի ու Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցչին

Армения придает важное значение дальнейшему расширению и развитию сотрудничества с Ирландией - Пашинян 03/17/2022   12:48  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Ирландии Михолу Мартину по случаю национального праздника страны. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства Армении. В послании говорится:
Сердечно поздравляю с национальным праздником Ирландии - Днем Святого Патрика.
Республика Армения придает важное значение дальнейшему расширению и развитию основанного на демократических ценностях и практических интересах взаимовыгодного сотрудничества с Ирландией.
Надеюсь, что совместными усилиями мы придадим новый импульс двустороннему сотрудничеству на благо наших стран и народов.
Еще раз поздравляю Вас, желая Вам крепкого здоровья и новых достижений, а дружественному народу Ирландии - благополучия и процветания”.